Domov / články / Správy / Desiatky projektov na Záhorí bez podpory! VÚC sa rozhodla neschváliť všetky dotácie.

Desiatky projektov na Záhorí bez podpory! VÚC sa rozhodla neschváliť všetky dotácie.

Trnavský samosprávny kraj vyhlásil dňa 11.12.2019 výzvu v zmysle VZN TTSKč.45/2018. Žiadatelia mohli zasielať svoje žiadosti do 14.02.2020 prostredníctvom elektronického systému. Medzi žiadostami sa nachádzali aj stovky projektov zo Skalického a Senického okresu. Mezdni nimi napríkladPrehliadka speváckych skupín seniorov Gbely 2020, Nákup defibrilátora pre Mesto Holíč, Prvé krôčiky na ľadovej ploche pre Hokejový klub 91 Senica či Rekonštrukcia hokejbalovéhoihriska v Skalici pre Hokejbalový klub Skalica.

V rámci dotácie sa malo rozdeliť z prostriedkov hradených z rozpočtu TTSK 450 000 Eur pre organizácie a ďalších 150 000 Eur pre obce a mestá.

„Podklad k schvaľovaniu dotácií v zmysle uvedeného VZN bol pripravený na rokovanie zastupiteľstva TTSK na 18. marca 2020. Z dôvodu mimoriadnej situácie v dôsledku pandémie COVID-19 a na základe dohody poslaneckých klubov, vicežupanov a župana sa Zastupiteľstvu TTSK predkladá návrh neschváliť dotácie v zmysle vyhlásených výziev podľa VZN č.45/2018 žiadnemu zo žiadateľov“, píše sa v oficiálnom materiále rokovania 17. zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja.

Zanechať odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.Vyžadované polia sú označené *

*

Prejsť hore