Domov / články / ROZHOVOR / Duo Yamaha v našej redakcii

Duo Yamaha v našej redakcii

Hudobnú skupinu Duo Yamaha mnohí poznajú najmä z účinkovania z televízie Šlágr TV. Skupinu tvorí otec a syn zo Záhoria. Nedávno natáčali pre Šlágr TV živé vystúpenie v Gbeloch. Pred touto akciou sme sa stretli s mladším členom skupiny Mariánom Kotvanom v obedňajšom čase v našej redakcii, kde vznikol počas príjemnej atmosféry rozhovor, ktorý vám prinášame.

 

Dobrý deň, pán Kotvan, na úvod asi najtypickejšia otázka pre vás – ako a kedy vznikla vaša skupina?

Duo Yamaha je na trhu asi 18 rokov, ale v takejto formácii vystupujeme 12 rokov. Skupinu tvorí môj otec Alfonz a ja, podľa potreby vieme zabezpečiť aj speváčku Katarínu Kotvanovú, ktorá je moja sestra. Po asi 6 rokoch fungovania skupiny duo yamaha ma oslovil otec, či by som s nim nechcel skúsiť hrať, keďže už som mal úspešne ukončený stupeň na základnej umeleckej škole v Gbeloch. Počas letných prázdnin som začal tvrdo trénovať a uvedomil som si, že ma hranie a spievanie na akciách veľmi baví(mal som vtedy okolo 16 rokov). No a tak sme skúsili spolu hrať na jednej akcii a odvtedy hrám v skupine Duo Yamaha už 12 rokov.

 

Aký hudobný žáner hráte?

Hráme od ľudových piesní po moderné pesničky. Repertoár sme prispôsobovali akciám na ktorých sme vystupovali, či už to boli oslavy, svadby, plesy a podobne. Nikdy by nás nenapadlo, že budeme účinkovať v televízii a mať svoj vlastný program, s ktorým budeme vystupovať pred divákmi a poslucháčmi.

 

Nadviažem týmto hneď na televíziu Šlágr TV, odkiaľ vás pozná asi väčšina poslucháčov. Môžete nám priblížiť ako vznikla vaša spolupráca s televíziou?

Na našej webovej stránke www.duoyamaha.sk sme mali zvukové ukážky našich piesní z CD, ktoré sme vydali. Kompetentní z televízie Šlágr TV si nás našli, tieto ukážky si vypočuli a na základe toho nás oslovili a ponúkli prezentáciu skupiny v ich programoch. S otcom sme diskutovali a preberali sme všetky klady aj zápory a prestali sme s nimi chvíľu komunikovať, lebo sme stále neboli rozhodnutý. Nakoniec sa Šlágr TV ozval ešte raz s ponukou kde sme si povedali , že to vyskúšame a vlastne tak začala naša spolupráca.

 

 

Na aké komplety sa môžeme ešte tešiť?

Doteraz sme natočili úspešné komplety VESELICA, ELIXÍR MLADOSTI.

Potom komplet DOLINA DOLINA obsahuje len videoklipy, ktoré sme natáčali v exteriéri v prírode na Záhorí ako napríklad Baťov kanál v Skalici, Kúpele Smrdáky, Hrad Branč. V súčasnosti pripravujeme DVD, ku ktorému budú videoklipy točené priamo v Taliansku, ale aj v štúdiu. Tento komplet , kde sú videoklipy morských pláží,sa volá: ,,DĚTI Z PIREA´´

Teraz nám vychádza úplne nové CD pod názvom ,,PRE POTEŠENIE´´.

Chystáme ďalej nové veci , úplne nové krásne pesničky, na ktoré už sa teraz môžu naši poslucháči tešiť.

 

Máte tým pádom nabitý program…

Doslova nabitý. Veľa koncertujeme, na miestach, kde sme nikdy nevystupovali, teraz vypredávame sály. Keď hráme pred publikom, cítime príliv energie, ktorá nám dodáva silu ísť ďalej. Je to neskutočný pocit, pre ktorý sa oplatí robiť muziku každou minútou svojho času.

Keď vidíme tých ľudí na koncertoch, je to pre nás pohon, ktorý nás ženie stále sa zlepšovať a hlavne je to neskutočne krásny pocit vidieť šťastných a zabávajúcich sa ľudí pod pódiom.

 

Vráťme sa ešte na chvíľku k televízii Šlágr TV. Môžete nám ešte porozprávať niečo o účinkovaní v nej?

Televízia Šlágr TV sa prezentuje na trhu ako „československá ľudová televízia“ a od toho sa aj odvíja repertoár a interpreti, ktorí v nej účinkujú. V televízii vystupuje asi 310 interpretov a o to viac sme boli prekvapení, že práve my sa už dlhú dobu umiestňujeme na prvých priečkach hitparád tejto televízie. Máme dokonca vlastný program Pesničky na želanie špeciál, v ktorom sa hrajú na žiadosť poslucháčov len naše videoklipy. Získali sme zlatú platňu za predaných 40 000 kusov nosičov. Je to výsledok, s ktorým sme nepočítali na začiatku našej spolupráce. Týmto chcem povedať vrelé ďakujem všetkým ľudom, ktorí nás počúvajú, kupujú si naše komplety, chodia na naše vystúpenia a naša muzika im robí radosť. Vďaka nim sa umiestňujeme na tej najvyššej priečke hitparády a vďaka nim sú naše koncerty beznádejne vypredané. Poďakovanie patrí aj televízii Šlágr TV, pretože vďaka nej sa vrátila na obrazovky ľudová muzika z Čiech a Slovenska. Je zrejmé, že to bol dobrý nápad – založiť túto televíziu, čo je vidno na stúpajúcej sledovanosti, keď pomaly začínajú predbiehať aj veľké televízie. Televíziu sledujú cez internet už aj v zahraničí, napr. v Poľsku ale aj v Amerike.

 

Vaše plány do budúcnosti sú aké? Ak to nie je tajné samozrejme.

Tajné nie sú, máme v pláne pripraviť program, s ktorým budeme vystupovať v rámci koncertnej šnúry po celom Česko-Slovensku. Program by mal trvať maximálne dve hodiny a po jeho skončení sme ochotní ostať ešte nejakú dobu na rozdanie podpisov, vyfotenie sa a porozprávanie sa s divákmi. Dostávame od nich veľa listov, SMS-iek, e-mailov ale aj darčekov s tým, že ich naša hudba lieči. Mám aj sestru, s ktorou plánujeme do budúcnosti viacej spolupracovať, ale je to zatiaľ len v hlave a treba tomu dať nápad a šat.

 

Hovoríte, že do konca roka máte plno. A čo dovolenka? Plánujete si ísť oddýchnuť počas letných mesiacov?

Klasická dovolenka tento rok nebude, plánujeme ísť do Talianska a Chorvátska, ale pracovne. A ak by sa nám náhodou podarilo na poslednú chvíľu uvoľniť, tak by to bolo na dva-tri dni a aj to len v rámci Česko-Slovenska.

 

V najbližšej dobe nás môžu naši priaznivci vidieť dňa 7.6.2013 na benefičnom koncerte v obci Zavar pri Trnave, kde budeme vystupovať spolu s Dominikou Mirgovou, Egom, Ottom Weiterom a Andreou Fischer, program bude moderovať Lenka Šoošová a Roman Juraško.

Po skončení tohto benefičného koncertu hneď ochádzame smerom na Ostravu, kde s televíziou Šlágr TV budeme natáčať program ,,Léto s muzikou´´.

 

Čo odkážete našim čitateľom?

Želám im aby im hudba robila stále radosť, lebo hudba je liek na všetko.

 

Ďakujeme za rozhovor!

2 komentáre

  1. Pavelková Jarmila

    Dobrý den.Spolupracuji s občanským sdružením MAPAJ.Pořádáme charitativní akce pro postižené děti.Výtěžek z těchto akcí je darován rodičům postižených dětí.Chtěla bych vás poprosit, zda by bylo možné zaslat fotografie dua Yamaha s věnováním i podpisem.Fotky bychom rádi dětem daly jako dáreček.Jména dětí jsou Nikolka,Simonka,Markétka,Kubík,Honzík,Sárinka,Monička,Eliška,Anetka,Vendulka a 2 krát Michalka .Ještě prosím 10 fotografií navíc jen s podpisem.Zároveň bychom rádi duo Yamaha pozvali na některou z našich akcí.Nejbližší velká akce bude dne 29.8.2013 v Rokytnici u Přerova ,kde jsme pozvali pana Knedlu-Železného Zekona,také velkou bublinkovou šou z Prahy.Naše sdružení se zabývá ukázkami,autošou,sebeobrany,zadržení pachatele psem,kaskadérské kousky a jiné.Také bude pro děti zajištěna projíždka na koních.Akce bude pro 8 postižených dětí,pro které o.s.MAPAJ ,pracuje.Máme také zajištěné krásné dárky pro děti od sponzorů.Rádi bychom pozvali i televizi.Včera jsme měli také jednu akci,věnovanou malé nemocné Elišce.Hlavním hostem byl pan Náhlovský,který program moderoval.Jinak připravujeme velkou charitativní akci na 4.12.2013 v Přerově na výstavišti -Mikulášskou nadílku a pak na 25.5.2014 velkou akci v Přerově na výstavišti pod názvem USMĚVAVÉ NOSY,kde budou i klauni.Předem moc děkuji a přeji krásný den a hodně úspěchů.
    S pozdravem Pavelková Jarmila

  2. petr yamama jamaha

    Já nemám nic proti gayům nebo registrovaným partnerstvím či jak to teď na Slovensku mají, možná je i hezký, že si vzali oba jedno stejný příjmení, ale ten mladší má předkus, a tudíž prokazatelně a slyšitelně šišlá, a navíc neumí vyslovit ani zubodásňový t-d, ť-ď. Je divný, že člověk, kterej měl trávit dětství na logopedii, teď zpívá. Je to komický, takový jako trapný nebo já nevím, jak to nazvat. Je to jeho vizitka a projevem nesoudnosti. Nejde o to, že neumí zpívat, jde o to, že mu není trapný zpívat, když neumí mluvit. Bez hněvu a zaujatosti. Opravdu to není nic proti sezdaným gayům. Ani v nejmenším.
    Bez hněvu a zaujatosti.

Zanechať odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.Vyžadované polia sú označené *

*

Prejsť hore