Domov / články / Šport / Meteorit cup Gbely 2014

Meteorit cup Gbely 2014

 Posledná marcová sobota sa síce niesla v duchu prezidentských volieb, no tento sobotňajší deň patril hlavne nadšencom motokrosu.

Až 235 jazdcov si prišlo zmerať svoje sily na trať do Gbelov – časť Cunín na podujatie Meteorit Cup 2014, vďaka ktorým si diváci mohli užiť pretek na vysokej športovej úrovni.

Okrem známych slovenských a českých pretekárov sa tu predstavili aj jazdci z Rakúska a Poľska v kategóriách Junior, MX 50 + 65, MX 85, trieda MX1Open a MX2, MM ČR Ženy, Elite, Veterán 40 + 50 + 60, Amatér MX2, Amatér MX1 Open a MM ČR Rodinné dvojice.

Už v piatok večer začali prichádzať prví pretekári, ktorí začali vytvárať úžasnú závodnú atmosféru. Organizátori boli na preteky výborne pripravení a pre jazdcov boli okrem občerstvenia nachystané aj smerovacie tabule, aby na miesto podujatia trafil každý.

Hneď ráno sa konali tréningy, po ktorých nasledovalo losovanie a rozprava jazdcov a následne odštartoval hlavný závod, ktorý bol sprevádzaný krásnym počasím a hojnou diváckou účasťou. Motokros je na Záhorí veľmi obľúbený, o čom svedčia aj pozitívne ohlasy nielen od pretekárov, ale aj od divákov.

 

 

  • Autor: TAMO (Ivana Horinková)
  • Foto: Ivana Horinková / TAMO/

 

 

Výsledky Meteorit Cup:

Kategórie:

MX Junior

1.miesto: Ondřej Tögel (Napajedla)

2.miesto: Jakub Číž (Valašské Příkazy)

3. miesto: Ladislav Kolaj (Strání)

 

MX 50

1.miesto: Štěpán Novotný (Nová Ves)

2. miesto: Filip Beroun (Třebíč)

3. miesto: Adam Bednář (Jindřichúv Hradec)

 

MX 65

1.miesto: Krisztián Vineze Dóka (Želiezovce)

2. miesto: Lukáš Janiš (Holešov)

3. miesto: Tomáš Pikart (Třebíč)

 

MX 85

1.miesto: Šimon Jost zo (Slovensko)

2. miesto: Josef Posluch (Velké Rouně)

3. miesto: Kamil Osieleniec (Poľsko)

 

MX2

1.miesto: Tomasz Wysocki (Chorzóv)

2. miesto: Michal Novocký (Vrútky)

3. miesto: Gabriel Chetnicki (Poľsko)

 

MX1Open

1.miesto: Jiří Čepelák (Kolín)

2. miesto: Marek Soukup (Velká nad Veličkou)

3.miesto: Adam Dobeš (Třebíč)

 

MM ČR Ženy

1.miesto: Lucia Simonová (Hoštka)

2. miesto: Tereza Hromková (Troubsko)

3. miesto: Barbora Laňková (Velké Meziříčí)

 

Trieda Elite

1.miesto: Milan Laga (neuvedené)

2. miesto: Roman Potenský (Frýdlant)

3. miesto: Radek Červinka (Dražovice)

 

MM ČR Rodinné dvojice

1.miesto: Adam Dobeš a Vlastimil Dobeš

2. miesto: Milan Harásek a Radek Harásek

3. miesto: Jiří Dobeš a Richard Dobeš

 

Veterán 40

1.miesto Róbert Flendrovský (Pezinok)

2. miesto Josef Kudláček (Moravský Krumlov)

3. miesto Zdeněk Dupovec (Vracov)

Veterán 50

1.miesto: Roman Malý (Lipůvka)

2. miesto: Janusz Spievok (Žory)

3. miesto: Ladislav Foretník (Krumvíř)

 

Veterán 60

1.miesto: Peter Margetiak (Myjava)

2.miesto: Libor Klimek (Brno)

3. miesto: Drahomír Gottvlad (Ježkovice)

 

Amatér MX2

1.miesto: Gregory Nieczonk (Poľsko)

2. miesto: Radek Vaverka (Brno)

3.miesto: Lukáš Vallo (Stará Turá)

 

Amatér MX1 Open

1.miesto: Pavel Dočkal (Zlobice)

2.miesto: Daniel Duroška (Šimonovice)

3. miesto: Petr Vybíral (Kněžice)

 

Zanechať odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.Vyžadované polia sú označené *

*

Prejsť hore