Spoločne bez predsudkov a bariér v ZOC MAX Skalica

Je motto charitatívneho behu MAX RUN 2018, ktorý ZOC MAX Skalica organizoval v spolupráci s Mestom Skalica,Nadáciou TA3,OZ BANANA EVENTS , Športovým klubom ŠK Skalica- atletickým oddielom a Slovenským červeným krížom Senica.

Ďakujeme veľmi pekne všetkým, ktorí  prišli podporiť  Alexa  svojou účasťou, či to bolo formou behu, alebo dobrovoľným príspevkom. Pre  všetkých návštevníkov bol pripravený sprievodný program: športové animácie pre deti, maľovanie na tvár, meranie telesných hodnôt a obľúbené relaxačné masáže , ktoré poskytovala SZŠ Skalica.Návštevníci si mohli vyskúšať na vlastnej koži chodenie so špeciálnymi okuliarmi a bielou paličkou .Záver už tradične patril tombole.

maxrun

2.ročník charitatívneho behu absolvovali spolu zdraví a aj telesne hendikepovaní.Celkovo ju prišlo podporiť takmer 200 účastníkov, ktorí si mohli vybrať dĺžku trasy podľa svojej kondícii.

Deti bežali 200 m, rekreační bežci trať dlhú 2 700 m , ženy trať dlhú 5 400 m  a muži bežali najdlhšiu trať – 8 100 m.

Svoj osobný rekord prekonala Veronika Horváthová,  ktorá pred akciou veľa trénovala a trúfla si na vozíku tento rok  zvládnuť trasu dlhú 5 400 m.Má náš obdiv☺

Už druhý krát prišla podporiť  našu akciu  skupina nadšencov  z Nordic Walking Rohožník a prešli

s  „ paličkami „ trať dlhú  2 700 m.

Milým prekvapením bol aj Peter Káčer , predseda Nadácie TA3, ktorého určite mnohí poznáte z jeho charitatívnych  akcií Káčer na bicykli. Keďže je veľký športovec a vytrvalec, bez problémov zvládol  trať  8 100 m.

Dokonca bol na trati aj náš Alex,ktorý bol na detskom behu spoločne s mamou .Spolu potom

s Alexom bežal za vozíkom jeho asistent Marián Magdoško , ktorý v rámci  svojho vlastného behu na trati 8 100 m zobral na posledné „ kolečko „ aj Alexa. Ten sa tešil, ľudia mu tlieskali, bolo to dojímavé.

Všetci malí pretekári dostali na konci behu čokoládovú medailu a tašku plnú sladkostí.
Každý bežec dostal medailu MAX RUN 2018.

Vyhlasovali sa aj víťazi najrýchlejších časov  v kategórii mužov a žien , kde prvý traja pretekári obdržali krásne vecné ceny, ktoré zabezpečili ZOC MAX, ŠK Skalica –

atletický oddiel a Mesto Skalica.

Tento rok sme obdarovali aj najstaršieho bežca, ktorým bol 79 ročný p. Rudolf Roučka.

Potešil sa hodnotným cenám. Získal víkendový pobyt v Aquacity Poprad za ZOC MAX a upomienkové predmety Mesta Skalica.

O občerstvenie (banány, jablká, trdelník) ,pitný režim bežcov ( minerálna voda) , pre deti sladkosti a čokoládové medaily, hodnotné vecné ceny do tomboly , sprievodný program , pomoc pri organizácii pretekov,  sa postarali partneri akcie, ktorým touto cestou veľmi pekne ďakujeme.

Finančná čiastka, ktorá sa tento rok vyzbierala, bola presne 1000 € a bude použitá na Alexovu rehabilitáciu, ktorá je finančne náročná.Veríme, že pomôže☺

Zo srdca ešte raz všetkým veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalší ročník.