HC TATRAN STUPAVA bojoval v ligových zápasoch

AGROKARPATY PEZINOK – HC TATRAN STUPAVA 27:26 (13:13)

Do Pezinka sme cestovali značne oslabený o veľa hráčov no najmä o spojkový rad. To prinútilo aj nášho trénera Mira Fukáča aby sa obliekol do dresu a v prípade potreby bol pripravený nastúpiť. Takmer celý zápas bol zo skóre vyrovnaný ani jeden tím nevyhrával viac ako o tri góly. V druhom polčase sme 8 minút pred koncom viedli o dva góly 21:23 no rozhodcovia nás dvomi vylúčeniami v jednom útoku poslali do štyroch čo domáci využili na vyrovnanie. Na konci po veľkej dráme sme nedokázali využiť posledný útok čo nás napokon stálo aspoň bod u prvého tímu z Pezinka. V zápase sme však prejavili veľkú bojovnosť a tímového ducha aj napriek oslabeniu u favorita celej ligy a dovolíme si tvrdiť že tento zápas nevyhral lepší ale štastnejší tím.

Zostava a góly: Nemčovič, Beleš – Malina 9, Lachkovič M. 4, Ondrušek, Jánoš, Pír, Mader 3, Kováč 2, Husák, Fukáč, Draškovič, Obselka, Hirtl 7, Kubíček 1.

Priebeh: 3:1 / 3:3 / 5:5 / 6:6 / 8:6 / 10:8 / 11:8/ 11:9 / 12:10 / 12:11 /12:12 / 13:12 / 13:13 polcas / 14:14 / 15:15 / 15:16 / 16:17 / 17:18 / 17:19 / 17:20 / 18:21 / 19:21/ 19:22/ 20:22 / 21:22 / 21:23 / 22:23 / 23:23 / 23:24 / 24:24 / 24:25 / 25:25 / 25:26 / 26:26 / 27:26/

O názor sme požiadali aj trénera Miroslava Fukáča:

Na zápas do Pezinka sme cestovali bez viacerých hráčov: Prokopa, Baštiho, Lipovského, Bereša, Koppa, Hoksza, Hasoňa, Gedeona, Bernáta.. Náš súper bol ako bývalý extraligista a aktuálne líder súťaže na domácej palubovke favoritom zápasu.
Pezinok začal lepšie a ujal sa vedenia 3:1. Stupavčania vzdorovali a vyrovnali na 6:6. Keď súper odskočil na 11:8, Stupava reagovala time-outom, po ktorom sa jej podarilo vyrovnať na polčasových 13:13.

Po polčase sa obraz hry otočil. Strelecky sa výraznejšie začal presadzovať Lukáš Hirtl (5g v druhom polčase) a rovnako tak Michal Malina (5g v druhom polčase). V bráne spolahlivým výkonom družstvo podržal Lukáš Nemčovič. Stupava diktovala tempo hry a prekvapenému súperovi odskočila na 19:22. Pezinok reagoval oddychovým časom. Za stavu 21:23 rozhodca vylúčil v priebehu jedného útoku Lachkoviča a vzápätí aj Draškoviča, Tatran hral 2 min 4 na 6 a Pezinok v presilovke o dvoch hráčov skorigoval a vyrovnal na 23:23. Po druhom time-oute Stupavy Tatran opätovne strhol vedenie na svoju stranu (24:25 a 25:26). Súper však po technickej chybe Stupavy v útoku vyrovnal. Vzápätí sa po krídle a rýchlom protiútoku strelecky presadzoval Malina, no obranný zákrok na neho rozhodca posúdil ako dovolený a z protiútoku Stupava v poslednej minúte inkasovala na 27:26. Do konca ostávalo 40s, no hostia pod tlakom zbytočne chybovali v útoku a stratili loptu. Pre Pezinok už nebolo problémom ustrážiť si v posledných sekundách tesné víťazstvo…
Chalanom by som napriek tomu rád poďakoval za predvedený výkon. Hrali so srdcom, ako team, dreli v obrane, pracovali na lavičke. Súdržný a obetavý výkon. Body nám však žial nepriniesol, tentokrát vyhral šťastnejší. Bol to však náš doposiaľ najlepší zápas, z ktorého môžeme odísť so vztýčenými hlavami.
Najbližšie stretnutie odohrajú muži v sobotu 15.11. doma s ŠKP Bratislava B o 19:00h (v novej hale ZS).

DORASTENCI: HC TATRAN STUPAVA – ŠKP BRATISLAVA 20:30 (8:16)

Mladších dorastencov čakala v sobotu mimoriadne ťažká úloha – uhrať dobrý výsledok s tímom ŠKP Bratislava, ktoré je zatiaľ bez straty bodu na čelných priečkach ligovej tabuľky. Pred zaplnenou halou, ktorá bola na stupavské pomery nezvyčajne tichá, začali Stupavčania veľmi dobre a Bratislavákov zaskočili. Po desiatich minútach naši viedli 5:2 a hráči ŠKP nevedeli nájsť recept na našu obranu. Potom sa ale prejavila výšková, veková a aj početná výhoda ŠKP a prvý polčas sme prehrali 16:8.

Druhý polčas bol veľmi vyrovnaný, naši chlapci ho prehrali len o dva góly a nebyť zahodených šancí, mohli sme polčas aj vyhrať. Naši zápas zahrali nielen so cťou, ale predviedli aj veľmi peknú férovú hru a zanechali veľmi dobrý dojem.

Tréner Rudo Draškovič komentoval zápas takto:
„Začiatok zápasu nám vyšiel skvele a súpera sme zaskočili v obrane aj v útoku. Skóre po 11 minútach bolo 5:2 pre nás a súper si zobral oddychový čas. Neostávalo mu nič iné – začiatok zápasu sme totiž odohrali ako z učebnice. Po oddychovom čase sme bohužiaľ súpera dostali na koňa našimi technickými chybami a zahodenými čistými šancami. Nevadí, chalani na ihrisku bojovali a získavali cenné skúsenosti. Snažili sme sa, aby si zahrali všetci hráči a chalanov musím pochváliť za bojovnosť.

Získali sme si publikum na svoju stranu vďaka bojovnosti. Súper bol herne niekde inde, lebo má viac skúseností a v našom tíme hrajú poväčšine hráči vo veku starších žiakov, ktorí nesklamali. Spokojný som s prístupom, nasadením aj bojovnosťou. Keby sme viac premieňali, tak by sme možno prehrali len o 5 gólov. S chalanmi kráčame krok po kroku a aj my budeme za rok niekde inde. Pochvala dnes špeciálne patrí obom brankárom.

Ďakujem fanúšikom, že prišli v hojnom počte a hnali nás vpred potleskom až do konca. Verím, že chalani ich nesklamali. Ďakujeme a tešíme sa na Vás počas ďalších zápasov. Vašu podporu potrebujeme.“

Zostava a góly Stupavy: Dušan Frýbert  2, Vladimír Štefko 1, Michal Ichmann 1, Roman Valachovič 6, Samuel Bašti, Dominik Molnár, Daniel Polák 5, Viktor Filčík, Patrik Papaj , Martin Hýravý 2, Alem Yildiz, Samuel Fúsek, Miroslav Velebný, Dominik Grich 3, Jakub Sláčik, Marek Jankovič

Tréneri: Rudolf Draškovič, Ladislav Pšenko

Priebeh: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 5:2, 5:6, 6:6, 6:12, 7:12, 7:14, 8:14, 8:16  /  9:16, 9:17, 10:17, 10:18, 11:18, 11:22, 13:22, 13:23, 14:23, 14:27, 16:27, 16:28, 17:28, 17:29, 19:29, 19:30, 20:30

VETERÁNI: DREVÁTORI MODRA – HC TATRAN STUPAVA EXTRA 21:25 (14:11)

Stupavský EXTRA tím nastúpil v hale v Modre proti domácemu tímu DREVÁTORI. Do Modry sme cestovali v pomerne skromnej zostave s minimom klasických spojok a tak sme sami boli zvedaví, ako sa nám bude dariť. Modrania nastúpili v zostave, ktorá ctila myšlienku tejto súťaže, že má ísť primárne o veteránsku súťaž a tak sme začali vyrovnane až do stavu 3:3. Potom sme zrazu nevedeli nájsť recept na ich obranu, zahadzovali sme šance a Modrania ušli na 8:3. Vtedy sme zrýchlili, na drevátoroch bolo vidieť, že nevládzu, a dobehli sme ich na 8:8. Príliš sme sa s tým uspokojili a polčas sme prehrali 11:14.

V druhom polčase sme hrali podstatne sústredenejšie, bolo cítiť, že sme na tom kondične lepšie, Modrania nám prestali prenikať cez obranu a začali sme premieňať šance. Skóre sa prelievalo, ale záver patril jednoznačne nám a vyhrali sme o 4 góly.

Za zmienku stoja dva góly Patrika Beleša – prvý dal ako spojka v prvom polčase a druhý ako brankár v polčase druhom.

Naplnili sme krédo „Hádzaná nás baví“ a naozaj sme si zápas užili.

Zostava a góly Stupavy: Renčo 1, Draškovič st., Geisse, Kubiček 3, Beleš 2, Bašti 5, Obselka 4, Pír 1, Husák 3, Jánoš 3, Kanda 3, Rybár

Priebeh: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 6:2, 6:3, 8:3, 8:8, 9:8, 9:9, 12:9, 12:11, 14:11 / 14:15, 15:15, 15:16, 16:16, 16:17, 17:17, 17:20, 19:20, 19:21, 20:21, 20:23, 21:23, 21:25