V Stupavskej školskej hale sa hral dvojzápas ml. dorasteniek a žien

V Stupave sa hral dvojzápas žien a ml. dorasteniek. Obe družstvá si počínali veľmi dobre. Plná hala sa zabávala hádzanou a body zostali doma v Stupave. Naši dorastenci cestovali na východ.

ML. DORKY: HC TATRAN STUPAVA : MHK BYTČA 23:19 (14:8)

Stupavské dorastenky vyhrali nad Bytčou a získali potrebné body do prvoligovej súťaže. Najlepšou strelkyňou domácich bola Wannesa Raffasederová s 8 gólmi. Stupavské dievčaťa potešili hrou plnú halu fanúšikov v Stupave.

Zostava a góly: Huňarová 0; Yildizová 0; Raffasederová 8; Kovácsová 3; Kubovičová 0; Kaláberová 2; Gašpareková R. 0; Straková 1; Brennerová 1; Popovičová 1; Richterová 5 Plávalová 0; Puškáčová 0; Gašpareková I. 2
Tréner Vigh, ZVD Kuklovksý

ŽENY: HC TATRAN STUPAVA – HKŽ NOVÉ ZÁMKY 39:21 (19:9)

Na prvý domáci zápas nastúpili stupavské ženy proti súperkám z Nových Zámkov. Od prvých minút sa hrala rýchla a pekná hádzaná. Domáce si vybudovali mierny náskok avšak húževnaté súperky s nimi držali krok. Avšak už po 15tich minútach sa začala prejavovať lepšia fyzická pripravenosť stupavských dievčat. Stupavské ženy nakoniec rozdrvili súper z Nových Zámkov o 18 gólov a zlepšili si chuť do ďalších súbojov.

Góly a zostava: Balážová 0; Kalmárová 10; Kupkovičová 6; Lisalová 7; Belošičová 1; Kováčová 5; Havlová 0; Rychtárechová 7; Klamová 0; Švehlová 1; Trochotvá 2; Prokop 0
Tréner: Vigh, ZVD: Kanda

1. MHK Košice – HC Tatran Stupava 30:20 (17:12)

Mladší dorastenci absolvovali svoj prvý zápas vonku hneď na jednom z najvzdialenejších ihrísk – v Košiciach. Po päťhodinovej ceste zohrali veľmi tvrdý zápas, v ktorom prehrali 30:20.

Zápas nám ukázal, že sme na dobrej ceste. Netreba zabúdať na to, že chalani sú „prvoročiaci“ a stále sa učíme. Tešíme sa na najbližší zápas doma proti Bojniciam, kde veríme, že plné hľadisko nám pomôže k prvým bodom.“

Zostava a body Stupavy: Frýbert 2, Štefko 5, Ichmann, Molnár, Polák 6, Renčo S. 1, Dujnič, Papaj, Hýravý 1, Fúsek, Velebný, Grich 5, Jankovič

Tréneri: Pšenko, Draškovič