Záhorák Juraj Tomša sa zúčastnil 4 pretekov v kros triatlone a dosiahol na nich pódiové umiestnenia

Vinařský triatlon Nemčičky

V priebehu mesiaca sa záhorácky triatlonista Juraj Tomša zúčastnil 4 pretekov v kros triatlone, na ktorých dosiahol pódiové umiestnenia.

Prvým pretekom bol Rajecký kros triatlon, ktorý sa uskutočnil 30. mája. Na triatlonistov čakala trať pozostávajúca z 1 km plávania, 21 km horskej cyklistiky a 6 km terénneho behu. V celkovom poradí obsadil Juraj 2. miesto, rýchlejší bol len Tomáš Jurkovič, ktorý patrí k najlepším slovenským krostriatlonistom.
xterra ostrov 12
Ďalším pretekom bol Vinařský triatlon v Českej obci Nemčičky tvorený z 200 m plávania, 20 km horskej cyklistiky a 5 km behu. Po plávaní sa na čele preteku vytvorila trojčlenná skupinka jazdcov, ktorí spolu vybiehali aj z druhého depa. Na behu bol Juraj najrýchlejší a tak sa stal víťazom tohto preteku, pričom vytvoril nový rekord trate. Na druhom mieste skončil Lukáš Cintula z Borského Mikuláša, ktorý oblieka dres Pell´s teamu.
V poradí tretím pretekom bola XTERRA Ostrov, ktorá bola taktiež aj Majstrovstvami Českej republiky v XTERRA triatlone. Pretek pozostával z 1,2 km plávania, 32 km horskej cyklistiky a 10 km behu. Po plávaní bol Juraj na 12. mieste v celkovom poradí. Cyklistika bola náročná a do druhého depa prichádzal už ako 6. v celkovom poradí. Na beh vybiehal spoločne s českým pretekárom Štěpánom Vidnerom. Takmer celú bežeckú trať absolvovali spolu, ale 0,5 km pred cieľom sa nášmu triatlonistovi podarilo odskočiť a pozíciu si udržať. Pretek dokončil na 6. mieste v absolútnom poradí a na 1. mieste v kategórii do 23 rokov.
xterra ostrov 8
Posledným pretekom bola XTERRA 2015 Praha 14. Plávalo sa v Kyjskom rybníku, pričom plávanie bolo dlhé 1,2 km. Juraj vychádzal z vody na 4. mieste. Na cyklistickej časti, ktorá pozostávala z 26 km, sa však vplyvom nahromadenej únavy z predchádzajúcich pretekov veľmi trápil a klesol na 11. priečku. V behu dlhom 8 km sa prepracoval na 10. pozíciu, pričom sťahoval pretekára na 9. mieste, ale ten si nakoniec svoje miesto ustrážil. Juraj tak prešiel cieľom na 10. mieste v celkovom poradí a na 2. mieste v kategórii 20-29 rokov.
Na záver by sa Juraj rád poďakoval týmu PROefekt, svojej rodine a priateľom za podporu a taktiež aj sponzorom: Garmin, Dema bicycles, Stavoimpex, MM, PMGSTAV.