Baseball: Skaličania odohrali priateľský zápas s tímov Goodsport Bratislava

 

V nedeľu 26. 4.  2015 vycestoval skalický baseballový tím do Bratislavy na priateľský zápas s tímom Goodsport Bratislava. Pozvanie od nich sme dostali ešte pred dvomi mesiacmi od amerického trénera T. Johnsona, ktorý tento tím manažuje.
Počasie bolo krásne, chuť si zahrať baseball tiež, tak sme nasadli do áut a cestovali do Bratislavy.
Mladí skaličania boli na zápas nabudení a verili si , že tento zápas môžu vyhrať. Hrali sme síce proti o niečo starším deťom , ale to naším hráčom vôbec nevadilo. Zahryzli sa do súpera a po úvodných dvoch zmenách vyhrávali 3-1.
Stred hry bol vyrovnaný, Bratislavčania sa dotiahli na našich a otočili skóre v ich prospech na 3-4 . Naši hráči v piatom inningu skvelými odpalmi Dušana Liptáka, Leona Radá, Timona a Nikolasa Nespalovcov zabojovali a hru vyrovnali na 4-4.
Išlo o priateľský zápas , ale hra oboch tímov bola pekná a bojovná. Bratislavčania v poslednej zmene dali jeden bod a viedli 5-4, pričom mali len jeden out a hráča na druhej méte . Skvelou hrou našťastie Skalica urobila dva rýchle outy , tým pádom neumožnili súperovi ďalej skórovať a s výsledkom 4-5 v neprospech Skalice išli do dohrávky zápasu. Prvým pálkarom bol Timon Nespala, ktorý svojím dlhým odpalom sa dostal na druhú métu. Následne jeho brat vyslal ďaľšiu bombu do zadného pola, na čo Timon skóroval a vyrovnal na 5-5. Atmosféra na lavičke bola skvelá, deti sa povzbudzovali i naďalej. I my rodičia sme mali super pocit z hry našich detí. Nikolas Nespala sa dostal na druhú metu, vzápätí Filip Hrušecký vyslal ďalší pozdrav do zadného pola , Nikolasa posunul na tretiu métu a seba na prvú métu. Stále sme hrali bez outu. Bojovnosť Skaličanov bola veľkolepá. Dokonalé dielo našich dokončil Dušan Lipták, ktorý odpálil hlboko do zadného pola, tým pádom posunul Nikolasa Nespalu a Filipa Hrušeckého domov a skóre zápasu skončilo 7-5 pre Skalicu.

Dokonalý zážitok priniesol tento víkend i pre rodičov, ktorí si potom zahrali proti sebe. Po prvýkrát si tak mohli vyskúšať držanie baseballovej pálky, rukavice, vyskúšali si hádzanie a myslím, že mali z víkendu všetci príjemný pocit.
Bratislavčania nám pripravili skvelé občerstvenie, nápoje, grilované špeciality a skvelú atmosféru, za čo im touto cestou ďakujeme a tešíme sa na 8.5. kedy podobná akciu bude opäť u nich na ihrisku v Devínskej Novej Vsi pri Zš Ivana Bukovčana.
Ak si chcete tento deň spestriť kľudne sa pridajte k nám i vy. Radi vás privítame.

Mgr. Radovan Nespala tréner

Share This Article