Jubilejnú Míľu pre mamu v Skalici si prešlo 269 ľudí

 

Vďaka chuti a odhodlanosti organizátorov čeliť zachmúrenému počasiu a záujmu zo strany verejnosti bola aj tohtoročná Míľa v Skalici konaná v sobotu 11.mája vydarená. Na pár popoludňajších hodín bola MAMA stredom záujmu, pretože práve jej pochod trasou jednej míle patrí.

V areáli MŠ prac. Hviezdoslavova mohlo skalické materské centrum Slnečnica v spolupráci so Súkromnou strednou odbornou školou Via Humana zrealizovať zaujímavý sprievodný program, ktorý pobavil a potešil viacero rodín i jednotlivcov. „Skalickú míľu“ prišli osobne podporiť aj viacerí poslanci Mestského zastupiteľstva. Klienti Zeleného domu ochotne rozdávali účastníkom balíčky, deťom lízatká z hroznového cukru a dobrovoľníci z Umelky s potešením pomáhali deťom vymaľovať srdiečkový stojan pre mamy. Deti si odnášali krásne žlté tričká s logom Míle i s logom najväčšieho sponzora akcie – Raiffeisen banky v Skalici.

V areáli deti našli množstvo športových stanovísk, výstavu maliarskych diel detí z pracovísk skalickej materskej školy, zabavili sa s maskotami i vyskákali na skákacom hrade. Priestor zdobila aj „ponožková šnúra“, na ktorej boli povešané nepotrebné ponožky, ktoré nemajú pár a ktoré účastníci priniesli. Jej dĺžka v Skalici bola 20 metrov, na Slovensku celkovo 685 metrov. Ponožky z nej pôjdu do materských centier, kde z nich šikovné mamy vyrobia bábky pre občianske združenie Bábky v nemocnici, ktoré nimi poteší choré deti.

Celkový počet zaregistrovaných účastníkov na Slovensku bol 18 838 ľudí, čo vôbec nie je malé číslo.

O hladký priebeh akcie sa postarali mamy zo Slnečnice, pedagógovia a študenti Súkromnej strednej odbornej školy Via Humana, dobrovoľníci zo skalického gymnázia a viacerí sponzori (okrem spomínaných aj NF Mesta Skalica, OZ ProZáhorí.sk, Lekáreň Sv. Michala, Lark spol. s r.o., pernikárstvo JO-PE-JA).

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník!

 

Viac fotografií na facebooku: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.446878488732828.1073741837.377603235660354&type=1

TAGGED:
Share This Article