KRIMI: Od ženy vylákali až 48 tisíc eur

Kriminálna polícia v Skalici vyšetruje zločin podvodu a zločin hrubého nátlaku. V priebehu mesiaca máj sa dvaja muži ponúkli pracovníčke herne, že jej vymôžu jej existujúcu pohľadávku vo výške 6 tisíc eur. Namiesto pomoci. pod rôznymi legendami od nej vylákali až 48 tisíc eur, pričom uvádzali, že peniaze potrebujú napríklad na založenie obchodnej spoločnosti, aby mohli dostať úver. Následne tvrdili, že celá vec sa skomplikovala, tak si vymysleli, že potrebujú peniaze pre notára či na odblokovanie účtu v banke a podobne. Ak im poškodená už odmietala dať peniaze, muži pritvrdili a použili aj nepriamu hrozbu zbraňou a slová, ktoré evokovali, že by mohli ublížiť aj rodinným príslušníkom.

021 (1)

Na základe podaného trestného oznámenia polícia v Skalici voči dvom mužom zakročila. 1. júna  vykonali policajti za účasti pohotovostného policajného útvaru domovú prehliadku v skalickom byte jedného z podozrivých. Pri nej zaistili rôzne listinné materiály, viacero mobilných telefónov, ktoré využívali na komunikáciu, počítač  a ďalšie dôkazové materiály. Zároveň policajti pohotovostného policajného útvaru zadržali dvoch podozrivých mužov. 34 ročného Karola pri vykonávaní domovej prehliadky a 49 ročného Františka vo Veľkých Levároch (okr. Malacky), keď vychádzal z domu.
Po zadovážení potrebných dôkazových materiálov vyšetrovateľ kriminálnej polície v Skalici obvinil oboch mužov zo zločinu podvodu a zločinu hrubého nátlaku. V minulosti už obom viackrát trestaným mužom hrozí väzenie na sedem až dvanásť rokov.

Share This Article