Malacké pingpongistky hrajú v sobotu o medaily

Malacky (19. 4. 2013). Tímové súťaže malackých stolných tenistiek sa chýlia k svojmu dramatickému vyvrcholeniu.  Ženský tím má v sobotu 20. apríla na programe semifinálový zápas so Stropkovom. Juniorky hrajú v nedeľu v Trnave posledné kolo základnej časti. V prípade oboch malackých družstiev sú v hre medailové umiestnenia.

 Ženy MSK Malacky ukončili základnú časť slovenskej extraligy na treťom mieste. Stačilo im to na kvalifikovanie sa medzi posledné štyri tímy, ktoré budú v sobotu v Topoľčanoch hrať o titul. Postupový systém prisúdil Malackám druhé najúspešnejšie družstvo zo základu, tím STMK Stropkov. O desiatej hodine začnú Malačanky hrať proti svojim súperkám z východu republiky. „Máme jednoznačne medailové ambície,“ vraví tréner družstva Vladimír Mihočko. Podľa jeho slov by chceli Malačanky skončiť do tretieho miesta. Stropokov skončil v tabuľke základnej časti pred MSK len o jediný bod. Gro tímu tvoria v tejto sezóne Jevgenija Mugurdová, zahraničná hráčka v drese MSK, ktorá je jednoznačnou líderkou tímu, keď vyhrala všetky svoje zápasy za Malacky. Dvojkou MSK je Simona Lazarčíková, tretia do partie je Ivana Krchňavá. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Topoľčany a Dunajská Streda.

Juniorské hráčky MSK Malacky musia na skompletizovanie základnej časti dohrať tri zvyšné zápasy štvrtého kola v nedeľu 21. apríla v Trnave. Nebudú to mať jednoduché, keďže na nich čakajú Topoľčany (druhé miesto v tabuľke) a Nitra (štvrtá). Malacky sú priebežne na nepostupovom piatom mieste, ale doplácajú na maródku z 1. kola, keď líderky tému necestovali na zápasy a miesto nich účinkovali hráčky „béčka“. Rovnako ako v prípade žien, aj tu postupujú do play off prvé štyri a tréneri v Malackách veria, že v poslednom kole to kolektív v zostave Lucia Truksová, Monika Haringová, Dominika Vizinová a Veronika Šrámková zvládne. Juniorky obhajujú minuloročné druhé miesto a medailové chute im zostali aj v tejto sezóne.

Program stolných tenistiek cez víkend:

 

Topoľčany

Extraliga žien, semifinále play off, príp. finále

V akcii: MSK Malacky – STMK Stropkov

Druhé semifinále: ŠKST Topoľčany – Dunajská Streda

Trnava

Extraliga junioriek, 4. kolo

V akcii: MSK Malacky – ŠKST Topoľčany A/B, ŠOG Nitra

 

-TK AC-

Share This Article