PEACE FEST GBELY – ROCKOVÝ FESTIVAL, KTORÝ ŤA CHYTÍ ZA SRDCE

Aj tento rok sa uskutoční najväčšia rocková akcia na Záhorí – PEACE FEST na futbalovom štadióne v Gbeloch.

Na festivale sa predstaví tento rok ako headliner kapela Slobodná Európa z Bratislavy . Organizátori festivalu sa snažia každý rok priniesť na Záhorie niečo nové. Ako sami vravia, rockových akcií tohto typu na Záhorí a v jeho okolí nenájdeme veľa. Preto každoročne tešia každého rockového fanúšika tohto regiónu. Ďalej svoj príchod potvrdili aj skupina Metropolis s gitaristom Jimi Cimbalom (Superstar), taktiež skupina Borra na čele s charizmatickou speváčkou Barborou Čičmanovou. Na festivale sa predstaví jedinečne kapela Rising (crossover) , na ktorú jej fanúšikovia na Slovensku a v Čechách nezabudli ani po rokoch nefungovania. Účinkovanie potvrdila aj skupina Sanchez Amsterdam, pochádzajúca priamo z Gbelov, ktorá tak festivalovú sezónu ukončí doma. Organizátori dávajú priestor aj mladým začínajúcim kapelám a tak na festivale dostane priestor aj slovensko-česká kombinácia Jud ‚n‘ Row.

Na festivale sa počas jeho existencie predstavili už mená ako The Paranoid, Zóna A, Zoči Voči, Smola a Hrušky, Horská Chata, Lavagance, AMO a band atď.

Začiatok akcie je naplánovaný o 19:00. Vstupné je 5€ do 15. rokov 3€. Usporiadatelia každoročne ponúkajú aj možnosť platenia kultúrnymi poukazmi. Občerstvenie je zabezpečené formou bufetov.

28.augusta budú teda Gbely opäť žiariť rockovým svetlom a organizátori srdečne všetkých pozývajú na futbalový štadión v Gbeloch ukončiť leto rockovo.

Share This Article