Senica s ďalšou prehrou

Slovenská futbalová Corgoň extraliga je v týchto dňoch zatienená majstrovstvami sveta v hokeji, ktoré sa momentálne odohrávajú v bieloruskom Minsku, no boje o domáci titul bez ohľadu na to aj naďalej pokračujú. Počas uplynulého víkendu sa v šiestich zápasoch odohralo 31. kolo, v ktorom si bratislavský Slovan opäť upevnil pozíciu lídra celej súťaže, keď dokázal na trávniku Dukly Banská Bystrica zdolať domáci klub tesne 2:1.

Vôbec sa ale nedarilo Senici, ktorej fanúšikovia už začínajú byť nespokojní. Zverenci trénera Pavela Hapala v sobotu cestovali do Zlatých Moraviec, v ich plánoch bol totiž duel s domácim klubom FC ViOn. Zlaté Moravce sa nemôžu popýšiť veľmi dobrými výsledkami, v tejto sezóne Corgoň ligy sú v jej závere až na deviatom mieste v tabuľke a z posledných šiestich odohraných zápasov vyhrali iba dva. Zlá štatistika tak zo Senice spravila papierového favorita, no tá svoj štatút nepotvrdila a duel s domácim klubom napokon prehrala tesne 1:2.

Prvý polčas bol sprevádzaný neúspešnou streľbou na oboch stranách ihriska, domáci aj hostia zaznamenali viacero pokusov o zmenu stavu, no ani jeden z nich nebol úspešný, gólmani boli pozorní a držali si čisté konto až do druhého dejstva. V jeho úvode sa Záhoráci zo Senice prezentovali zvýšenou aktivitou a opäť sa snažili zhustenou paľbou prekonať brankára Kuciaka, no nepodarilo sa im to a neskôr doplatili na staré známe porekadlo nedáš – dostaneš. V 57. minúte totiž na radosť publika otvoril skóre domáci Szabó, ktorý využil skvelú ďalekonosnú prihrávku Pavlendu a z bezprostrednej blízkosti bez problémov prekonal Šullu, ktorý sa iba bezmocne prizeral.

Zlaté Moravce sa teda dostali do vedenia, no hostia zo Záhoria sa odmietli vzdať, hoci domáci stále tlačili a iba málo chýbalo, aby Šullu prekonal aj Orávik. K vyrovnaniu došlo v 78. minúte, kedy ViOn doplatil na obrovský zmätok vo svojej vlastnej defenzíve, čo dokonale využil Kalabiška a Kuciaka po prvý a zároveň posledný krát prekonal. Domáci totiž potrebovali iba osem minút na to, aby si svoju výhodu z predchádzajúcich minút stretnutia udržali, Chrappan v 86. minúte sympatickou hlavičkou po centri Pribulu nachytal Šullu na hruškách a zariadil tak svojmu tímu cenné víťazstvo 2:1.

Hapal neskôr poskytol v rozhovore viac informácií a priznal, že jeho obrana potrebuje zlepšiť svoje výkony, ináč sa úspechy nedostavia: „Dnes sme až na niektoré momenty pôsobili futbalovejšie, mali sme aj šance, ako Mráz či Kalabiška. Neskutočne sa u nás opakujú chyby v defenzíve, ktorú musíme jednoznačne skvalitniť. Po vyrovnaní sme mysleli i na víťazstvo, ale opäť chyba v závere nás stála všetky body. Gratulujem domácim k víťazstvu.“

Pre Senicu to všetko znamená, že opäť premrhala šancu predbehnúť v ligovej tabuľke MFK Košice, ktorý má pred ňou pred 32. kolom náskok iba jediného bodu. Seničania okrem toho mohli teoreticky znížiť rozdiel medzi nimi a tretím FC Spartak Trnava, ten pred nimi momentálne vedie o osem bodov a šanca na to, že by sa mohli futbalisti Senice tešiť z tretieho miesta, je už preč. Senica získala v posledných troch ligových zápasoch iba jediný bod a musí si dávať veľký pozor na to, aby sa pred ňu nedostal MFK Ružomberok alebo Spartak Myjava. Ohroziť ju môže aj ôsma Banská Bystrica.