Skončí Stredoeurópska vysoká škola v Skalici?

Do redakcie nám pred nedávnom prišla anonymná informácia o konci Stredoeurópskej vysokej školy v Skalici. Po získaní informácie o dlhu školy, ktorý sa vyšpal cez 300 tisíc eur dnes o jej vážnych problémoch informovala aj redakcia Nového Času. Najnovší školský rok sa na Stredoeurópskej vysokej školy už neotvorí.Bez toho, aby ich niekto informoval, školské telefóny zrazu zostali hluché a dvere budovy zamknuté. Niektorí študenti už za štúdium na súkromnej vysokej škole zaplatili tisícky eur, no teraz nevedia, či nakoniec doštudujú.

sevš

Súkromná vysoká škola v Skalici má štrnásťročnú tradíciu a záujemcovia o štúdium si mohli vyberať z dvoch študijných odborov. Financovanie školy bolo roky problémom nakoľko prvé podlžnosti sa vo verejných zdrojoch datujú k roku 2011. Priamo jeden z profesorov spomínanej vysokej školy informoval žiakov, aby odišli , lebo to so školou nevyzerá dobre. Škola už oficiálne ukončila svoje fungovanie na pobočke v Košiciach. Čaká táto informácia aj študentov v Skalici?!

Škola však vôbec nekomunikuje. Počas obdobia, v ktorom pravidelne prebieha zápis na školský rok boli dvere budovy zatvorené, všetky telefóny vypnuté a emaily sa vracali naspäť. Naša redakcia požiadala o vyjadrenie školy, no dodnes nedostala žiadnu odpoveď. Mail sme odoslali na všetky verejno dostupné adresy.

Share This Article