Už 47. ročník Behu oslobodenia v Malackách

Veľmi pekné počasie sprevádzalo v poradí už 47. ročník Behu oslobodenia v Malackách. K výbornej atmosfére určite pridala i zaplnená tribúna, hlavne rodičmi a starými rodičmi tých najmenších. Športové súboje na trati v Zámockom parku boli odmeňované povzbudzovaním i zaslúženým potleskom. Usporiadateľmi boli už tradične Mesto Malacky, CVČ, Strojár, AC,  a AD HOC Malacky a podujatie bolo pod záštitou Komisie pre šport a mládež pri MsZ v Malackách. Usporiadateľskú službu na trati v Zámockom parku zabezpečovali členovia DHZ Malacky.
Celkovo na pretekoch štartovalo 263 pretekárov. Boli to hlavne pretekári z Malaciek, žiaci základných škôl, ale aj z okolitých obcí. Pre zaujímavosť – najväčšia účasť bola v roku 1992, keď bolo 364 účastníkov a najslabší bol ročník 2011, keď pretekalo len 82 účastníkov.
 beh2
Víťazmi jednotlivých kategórií boli: 1.- 2.ročník Matias Michalovič zo ZŠ Malacky, Záhorácka ul. a Viktória Pauková zo ZŠ Félix Petržalka, Bratislava, 3.- 4. ročník mal u chlapcov víťaza Matúša Bachratého zo ZŠ Závod, u dievčat to bola Jasmína Csefalvayová zo ZŠ Malacky, Štúrova ul., ďalšími víťazmi boli: 5.- 7. ročník Šimon Pullmann z Gymnázia Malacky a Karen Grígelová zo ZŠ Malacky, Záhorácka ul., 8.- 9.ročník Ivan Sedlák zo ZŠ Dr. J. Dérera Malacky  a Nikola Brandisová zo ZŠ Malacky, Záhorácka ul.. Medzi dorastencami zvíťazil Dominik Žiga z RC Sološnica. Víťazmi v kategóriách dospelých boli Michal Havlík z Malaciek a Ivana Penciaková, ktorá reprezentovala ZŠ Malacky, Štúrova ul.
Prví traja v každej kategórii získali diplomy a vecné ceny, ktoré im odovzdával Ladislav Čas, podpredseda komisie pre šport a mládež, ako aj zástupcovia jednotlivých organizátorov podujatia. Tí odmenili aj najmladšieho účastníka Alfréda Šulíka z Malaciek, ročník 2016, a najstaršieho účastníka Jaroslava Strungu, FC Rádek Malacky, ročník 1969.
Po prvý raz bol zaradený  do programu i Beh predškolákov, o ktorý bol veľký záujem. A tak malí záujemcovia o beh pred svojimi rodičmi, či starými rodičmi  a súrodencami, absolvovali 60 m dlhú trať na dráhe v Zámockom parku. Celkovo štartovalo v tejto kategórii 40 detí. Najrýchlejšími boli Jakub Pauko zo Stupavy a Tina Bačová z Malaciek.
beh1
Zúčastnení žiaci bojovali už trinásty krát o Pohár Centra voľného času v Malackách. Celkom v tomto ročníku bodovalo 10 škôl. Prvé miesto patrilo ZŠ Malacky, Záhorácka ul., ktorá pohár obhájila. Druhá skončila ZŠ Malacky, Štúrova ul. a tretie miesto získalo Gymnázium Malacky. Pohár víťaznej škole odovzdala riaditeľka CVČ Alžbeta Šurinová.
Za toto vydarené podujatie treba poďakovať obetavým organizátorom. Všetci sa už tešia na ďalší ročník tohto bežeckého podujatia, určeného hlavne žiakom základných škôl. Záujemcov o beh však v tomto roku čakajú ešte ďalšie bežecké podujatia, ktorými sú septembrový masový beh Večerný beh zdravia a tradičná Malacká desiatka a Malacký kilometer v októbri.
Snímka obrazovky 2019-05-06 o 18.23.02
Share This Article