V Skalickom prístave otvoria už 10.plavebnú sezónu

1.mája sa na Baťovom kanáli v Skalici otvorí už jubilejná 10. plavebná sezóna. Do vôd Baťovho kanála v prístave Skalica sa už 10. raz ponorí veľký kľúč a otvorí plavebnú sezónu tejto unikátnej vodnej cesty, ktorá spája slovenské pomoravie s moravskými regiónmi. Baťov kanál sa stal vyhľadávaným miestom oddychu a aktívneho odpočinku pre všetky kategórie, čoho dôkazom je rastúci záujem o plavby a stále sa zvyšujúca návštevnosť.

image

Voľne prístupný areál prístavu návštevníkom ponúkne zaujímavý program v podaní skupiny Přístav z Brna, TNT, Lilly, ZUŠ Holíč, ZUŠ Unín, ZUŠ Gbely, cimbálová hudba Šibenka, David Vépy, FS Skaličan, Street workout Skalica, Sanchcez Amsterdam a latinsko-americké Tance Classic z Hodonína. „ Deti sa môžu tešiť na zábavný areál s množstvom tvorivých hier, aktivít a súťaží, ktoré pripravia študenti strednej odbornej školy J. Čabelku z Holíča,“ dodáva Martina Šebelová, riaditeľka skalického prístavu. 
V celom areáli prístavu bude veľká ponuka zaujímavých produktov od sušeného ovocia, domácich koláčov až po remeselné výrobky.

Lákadlom bude isto i ukážka unikátnych vojenských vozidiel, ktoré si budú môcť návštevníci počas dňa prehliadnuť. Počas celého dňa sa budú realizovať výletné plavby k technickej pamiatke Výklopník v Sudomeřicách.

Podujatie je voľne prístupné, parkovanie áut bude povolené v  blízkosti areálu prístavu. Všetky potrebné informácie nájdete na www.prvaplavebna.sk.

Share This Article