100. predajňa Môj obchod je na Záhorí

 

Sila spoločnej značky, marketingová podpora aj zariadenie podľa posledných trendov – jubilejná stá predajňa pod značkou „Môj obchod“ privítala zákazníkov v Kostolišti. Generálny riaditeľ METRO Cash & Carry SR Axel Hluchy a starosta obce Hubert Danihel majiteľovi Tiborovi Ftáčnikovi pomohli prestrihnúť pásku na jeho novej, zmodernizovanej samoobsluhe.

 

Tlačová správa

Bratislava 5. septembra 2013

 

To dobré máte blízko. Práve pod týmto heslom vznikla sieť predajní Môj obchod, ktorá združuje nezávislých majiteľov obchodov s potravinami a rozličným tovarom po celom Slovensku. Projekt, ktorý na jeseň 2012 odštartovala spoločnosť METRO Cash & Carry SR, poskytuje drobným regionálnym i mestským predajniam balík podpory založený na ucelenej identite a aktívnej obchodnej spolupráci s veľkoobchodom. Drobní predajcovia tak majú šancu zvýšiť svoju konkurencieschopnosť voči veľkým reťazcom, no zároveň si ponechávajú svoju suverenitu a nezávislosť.

 

„Moja spolupráca s METRO má dlhú tradíciu. Keď som preto začal rozmýšľať nad možnosťami, ako našej predajni pomôcť ďalej rásť, začlenenie sa do programu Môj obchod bolo prirodzeným a veľmi výhodným riešením,“ hovorí Tibor Ftáčnik z Kostolišťa. Svojej pôvodnej predajni F market tak s pomocou METRO doprial doslova prerod v novopostavenej budove v tesnej blízkosti pôvodného obchodu. „Nová predajňa má plochu približne 100 m2 a veľmi ma teší najmä rozloženie tovaru v súlade s aktuálnymi poznatkami o zvykoch a potrebách zákazníkov, s ktorým mi pomohol tím profesionálov z METRO. Myslím si, že najmä stáli zákazníci veľmi ocenia zvýšený komfort pri nakupovaní, ale aj úplne nové vybavenie – regále, chladiace vitríny, obrandované nákupné vozíky a ďalšie,“ dodáva majiteľ slávnostne otvorenej predajne.

 

Projekt Môj obchod už dlhšiu dobu úspešne funguje aj v ďalších krajinách, kde spoločnosť METRO pôsobí. Najbližšie predajne je možné nájsť napríklad v Poľsku pod názvom Odido, či v Českej republike ako Můj obchod. Pilierom obchodnej spolupráce METRO s maloobchodníkmi je najmä letáková podpora a pravidelné akčné ponuky na vybraný tovar. Produkty, ktoré sa v letáku Môj obchod objavia, vyberá pritom aliancia tvorená samotnými majiteľmi predajní spoločne s METRO.

 

„Maloobchodníci tvoria tretinu našich obratov – s ich úspechom je spätý aj úspech METRO. Veľmi nás teší, akým tempom sa počet predajní Môj obchod rozrastá, pretože to znamená, že spolupráca s nami je pre našich partnerov výhodná. Aj predajni pána Ftáčnika želám, aby značka Môj obchod a spolupráca s METRO priniesla jeho podniku čo najväčší rast,“ hovorí Axel Hluchy, generálny riaditeľ METRO.

 

Hlavné benefity projektu Môj obchod:

  • Podpora maloobchodníkov v regiónoch, zvýšenie ich konkurencieschopnosti
  • Zachovanie nezávislosti a suverenity zapojených maloobchodných prevádzok
  • Aktívna spolupráca s veľkoobchodom METRO: podpora od silného a skúseného partnera
  • Ucelená marketingová podpora zo strany METRO: jednotné logo a značka obchodu, pracovné odevy pre predavačov, POS materiály, letáková podpora distribuovaná koncovým zákazníkom do poštových schránok v spádovej oblasti danej prevádzky Môj obchod, spoločná webová stránka www.imojobchod.sk
  • Poradenstvo a vzdelávanie zo strany METRO: zoznámenie sa s najnovšími trendmi a odporúčania v zariaďovaní predajne, rozložení tovaru či komunikácie so zákazníkmi, Maloobchodná akadémia
  • Akciové ponuky na vybraný tovar pre koncových zákazníkov: široký sortiment vlastných značiek ARO a Fine Food spojenie vysokej kvality s výhodnou cenou
  • Výhody zlatého či strieborného partnera METRO pre zapojených maloobchodníkov, ako aj zľavy na tovar mimo letákovej ponuky METRO
  • Celoslovenské pokrytie: na vidieku aj v mestách po celom Slovensku

* * * * * *

Pre viac informácií, prosím, kontaktujte:

  • Lenka Čepková – Media & Communication Consulting

E-mail: lenka.cepkova@mcc.sk, Tel.č.: +421 2 53 41 00 85, +421 905 869 213

 

  • Eva Šoucová – Media & Communication Consulting

E-mail: eva.soucova@mcc.sk, Tel.č.: +421 2 53 41 00 85, +421 948 268 368

 

 

* * * * * *

METRO Cash & Carry má zastúpenie v 29 krajinách sveta s viac ako 700 veľkoobchodnými centrami typu cash&carry. Zamestnáva viac ako 120 tisíc ľudí a v roku 2012 dosiahlo tržby vo výške 32 miliárd eur.  METRO Cash & Carry je predajnou divíziou METRO GROUP, jednej z najväčších medzinárodných maloobchodných a veľkooobchodných spoločností. V roku 2012 dosiahla skupina tržby približne vo výške 67 miliárd eur. Celkovo má spoločnosť viac ako 280 tisíc zamestnancov a prevádzkuje približne 2 200 predajných centier v 32 krajinách sveta. Výkonnosť celej skupiny je založená na sile jej jednotlivých obchodných divízií, ktoré pôsobia nezávisle v rámci ich trhového segmentu: METRO/Makro Cash & Carry – medzinárodný líder v oblasti veľkoobchodných predajní typu cash&carry (samoobsluhy), Real hypermarkety, Media Markt a Saturn – európska jednotka na trhu v oblasti maloobchodov so spotrebnou elektronikou a obchodné domy Galeria Kaufhof. Viac informácií nájdete na: www.metrogroup.de.

 

V Slovenskej republike patrí do siete METRO Cash & Carry SR 6 veľkoobchodných centier pre podnikateľov s predajnou plochou každého 7 500 m². Široká ponuka tovaru, prevádzková výkonnosť, vyspelá logistika a priame nákupy vo veľkých objemoch umožňujú spoločnosti METRO predávať tovar za najvýhodnejšie veľkoobchodné ceny. METRO sa na Slovensku orientuje predovšetkým na tri skupiny zákazníkov – profesionálov a to na oblasť HoReCa, maloobchod a malé až stredné firmy, ktoré podporuje okrem širokej ponuky tovaru aj nadštandardnými službami na mieru. Viac na www.metro.sk alebo www.facebook.com/metro.sk.

Share This Article