14-ročná Sára doma porodila: Otec sa chce starať o rodinu, ale má problém!

Maloletá Sára (14) porodila vo štvrtok 19. decembra 2013 v skorých ranných hodinách doma dieťa.

Záchranka tínedžerku previezla do skalickej nemocnice a dieťa museli previezť do Trnavy. Malý Patrik sa totiž narodil v siedmom mesiaci tehotenstva. V rodine sa z nového prírastku tešia, polícia však začala vyšetrovať prípad sexuálneho zneužívania.

Záchranárov v skorých ranných hodinách zavolali k maloletej matke, ktorá porodila doma. Pri pôrode jej pomáhala rodina a otec dieťaťa. Záchranári im radili cez telefón.„Vôbec som sa nezľakol, hneď som podviazal pupočnú šnúru a robil som všetko, ako hovorili záchranári,“ povedal otec dieťaťa Patrik (22). Bábätko sa narodilo v siedmom mesiaci tehotenstva. Malý Patrik vážil 1 700 gramov a meral 41 centimetrov.

„Bol maličký, tak ho museli dať do inkubátora,“ povedala šťastná babka, ktorá sa na vnúčatko veľmi teší. „Vychovali sme štyri deti, vychováme aj piate,“ dodala. Otec dieťatka má zo syna tiež veľkú radosť, so Sárou plánujú svadbu a o rodinu sa chce riadne postarať. Napriek tomu, že maloletá matka porodila doma, rodička aj bábätko sú v poriadku.

 

Otec dieťaťa Patrik (22) pomáhal pri pôrode podviazať pupočnú šnúru.

Otec dieťaťa Patrik (22) pomáhal pri pôrode podviazať pupočnú šnúru.

Vzhľadom na to, že ide o neplnoletú matku, sa však o prípad zaujíma aj polícia.„Polícia v Senici začala trestné stíhanie pre sexuálne zneužívanie, vo veci vedieme vyšetrovanie,“ povedala krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová.
Autor: šiš, Nový Čas
Share This Article