54. ročník Memeoriálu tragicky zahynutých športovcov

V nedeľu 6. júla 2014 sa na miestnom futbalovom ihrisku v Popudinských Močidľanoch konal v poradí už 54. ročník Memoriálu tragicky zahynutých športovcov, mimochodom sa jedná o najstarší futbalový turnaj na Slovensku, pričom víťaz turnaja si odniesol aj putovný Chvojnický pohár.

Mimoriadne horúce počasie, ktoré vynimočne nebolo prekazené žiadnou búrkou ako po minulé roky, prilákalo veľký počet návštevníkov, a tak môžeme konštatovať, že turnaj sa vydaril. Domáce mužstvo síce neobsadilo zlatú priečku, ale tretie bronzové miesto je takisto pekné. O víťazovi turnaja nakoniec rozhodli penalty, v ktorých boli úspešnejší hráči susedného futbalového družstva Slovana Dubovce. Druhý skončili hráči z Oreského a šťastena sa v nedeľu odvrátila chrbtom hráčom z Radošovice, ktorí skončili na poslednom štvrtom mieste. Po skončení turnaja a vylosovaní bohatej tomboly sa konala ešte zábava, kde okrem Zlatka a Dany Žúrkovej vystúpili domáci nádejní muzikanti a speváci Andrej Rybecký a Peter Sopúšek, ktorí sa stretli s veľkým úspechom. Letná nedeľa teda možno objavila nielen futbalový talent, ale aj muzikantský, či spevácky.

Organizátori sa už teraz chystajú na budúci polgulatinový 55. ročník turnaja, tak veríme, že bude rovnako úspešný ako ten tohtoročný.