Aktivity klientov v Zariadení pre seniorov v Skalici

Petangové turnaje

Petangové turnaje sa stali súčasťou pestrej palety aktivít našich seniorov. Klienti súťažia medzi sebou v štvorčlenných družstvách, ktorým dávajú aj vtipný názov. K dobrej súťaživej nálade väčšinou prialo aj počasie. Víťazi boli ocenení a s porazenými sa o svoje víťazstvo aj podelili.

  


Oslavy jubilantov

Oslava jubilantov je vždy očakávanou udalosťou, ktorá v dobrej nálade spája všetkých oslávencov. Opäť sme si pripomenuli, že pri dobrej hudbe, v príjemnej spoločnosti a s úsmevom na tvári je život pestrejší a krajší. Toto pekné posedenie nám okrem pána muzikanta občas spestrí aj náš spevácky súbor Rozmarín. Do rytmu si podaktorí nielen zaspievali, ale aj zatancovali.

  

Skalické rybníky

Každý, kto má rád dobrú rybičku si prišiel na svoje počas výletu na skalické rybníky, ktoré sme s klientmi tradične navštívili. Za dobrým jedlom si niektorí klienti dopriali „dezert“ vo forme nanuku, studeného nápoja alebo vychladeného pivka. Aj takýmto spôsobom si klienti oddýchli na čerstvom vzduchu a trošku pookriali.

Letná rekreácia – Krpáčovo

Tohtoročná letná rekreácia našich klientov sa uskutočnila v Krpáčove, v hoteli Polianka, v malebnom prostredí nízkotatranskej chatovej oblasti, ktorá je súčasťou Národného parku Nízke Tatry. Klienti absolvovali rôzne vychádzky do okolia, túry, nákupy v Poľsku, výlet do jaskyne, či kúpanie na termálnom kúpalisku. Nechýbali ani večerné posedenia a zábavy pri hudbe, keďže na rekreáciu išli aj členovia speváckeho súboru z radu klientov – Rozmarín so svojim hudobníkom. Klienti si užili ticho, svieži horský vzduch, zábavu, ale aj rôzne športové aktivity.

 

Záhorské múzeum

V rámci kultúrneho a umeleckého zážitku sme spolu s klientmi navštívili Záhorské múzeum. Pod názvom „Život s paletou“ vystavoval svoje obrazy pri príležitosti životného jubilea maliar Robert Haček, ktorý pochádza z Plaveckého Štvrtku. Jeho maliarska tvorba sa vyznačuje obrazmi s tematikou rodného Záhoria. Okrem tejto výstavy sme navštívili aj stálu expozíciu Záhorského múzea- ilúziu ľudového domu, ktorú navrhol architekt Dušan Jurkovič. A spojili sme užitočné aj s príjemným a to návštevou cukrárne, v ktorej sme si pomaškrtili.

 


FIT park

Aby sme spestrili našim klientov voľnočasové chvíle a aby sme im umožnili tráviť ich aj v športovom duchu, vybudovali sme FIT park, súčasťou ktorého sú 3 FIT prvky. Kondičné zariadenia, slúžia naposilňovanie rôznych svalových partií v oblasti brucha, bedrovej oblasti, horných i dolných končatín. Priaznivo pôsobia na cievnu aobehovú sústavu. Zlepšujú celkovú pohyblivosť a precvičujú kĺby. Slúžia k precvičeniu celého tela bez vynaloženia veľkej námahy.

ĎAKUJEME Nadácii Orange, pretože: „Tento projekt sa uskutočnil vďaka programu Zelená pre seniorov Nadácie Orange.“ Dotáciu sme získali na 2 FITprvky a na celej realizácii, aj so zakúpením 1 FIT prvku, sa spolupodieľalo zariadenie.

Autor: ZpS

Share This Article