AKTIVITY KLIENTOV V ZARIADENÍ PRE SENIOROV V SKALICI

 

Žolíkový turnaj

Druhého ročníka žolíkového turnaja sa zúčastnilo 12 kartárov, ktorí boli rozdelení do 3 družstiev. Súťažili v piatich kolách a tí najlepší postúpili do finále, ktoré malo tri kolá. Ako to však v každej súťaži chodí, vždy musí byť niekto víťaz, ale aj porazený. Spoločnou odmenou pre všetkých bol dobrý pocit z užitočne stráveného času.

Blahorečenie Jána Havlíka

Pri príležitosti začiatku procesu blahorečenia JÁNA HAVLÍKA, z úcty k jeho životu a na jeho pamiatku, sa v týždni od 3.6.2013 – 7.6.2013 v kaplnke nášho zariadenia čítali úryvky z jeho života. Toto stretnutie otvorila p. riaditeľka svojím príhovorom. Do čítania sa zapojili klienti nášho zariadenia. Proces blahorečenia je historickou udalosťou. Sme hrdí na nášho rodáka a túto aktivitu podporili naši klienti svojou účasťou.

Celodenný výlet
Teplý letný deň sme si spestrili spoločným výletom s klientmi na neďalekú Moravu, do Lanžhotu k manželom Osičkovým, ktorí sú známi svojim pôsobením v dychovej hudbe a často ich môžeme vidieť v televízii Šláger. Srdečne nás privítali v prostredí svojej reštaurácie, ktorá má ľudový nádych. Pripravili pre nás chutný obed s ich typickým „řízkom“ a koláčikmi. Súčasťou bolo aj ich krásne spevácke vystúpenie. Celým výletom nás sprevádzal vynikajúci heligonkár p. Michálek z Holíča, ktorý udržiaval veselú náladu. Cestou sme sa zastavili na priateľskú návštevu aj v DSS v Brodskom.

Jubilanti
Oslava jubilantov je vždy očakávanou udalosťou, ktorá v dobrej nálade spája všetkých – skôr, či neskôr narodených. Opäť sme si pripomenuli tento krát s jubilantmi narodenými v mesiacoch  apríl-september , že pri dobrej hudbe, v príjemnej spoločnosti a s úsmevom na tvári ide všetko akosi ľahšie.

Skalické rybníky

Počasie ako stvorené na výlet ku vode nás vylákalo posedieť si na skalické rybníky, kde sme si oddýchli na čerstvom vzduchu a trošku pookriali. Dobrá ryba, pivko, či kofola sa podchvíľou objednávali a všetkým chutilo pri skvelej muzike pána heligonkára p. Michálka, ktorý nás príjemne sprevádzal.


Petangové ihrisko

Aby naši klienti mali čo najpestrejšie možnosti na využívanie voľného času, v spolupráci so spoločnosťou Protherm Production – v rámci ich firemného dobrovoľníctva – nám vybudovali petangove ihrisko, vymaľovali altánok a lavičky.

Sme vďační za ich aktivitu a veľmi si vážime, že pracovníci firmy reálne vnímajú život seniorov v zariadení. Mnohí klienti, napriek svojmu veku, ktorým to zdravotný stav dovolí, prežívajú jeseň života aktívne. Túto novinku privítali a tešia sa na vzájomné „súboje“.

 

Renáta Gomoláková
Zariadenie pre seniorov Skalica

 

 

Share This Article