Aktivity klientov ZpS Skalica: návšteva kina, fašiangová zábava ale i predajné trhy v zariadení

 

Návšteva kina

Najprv sme s klientmi zavítali na pokračovanie skvelej komédie Zdeňka Trošku – Babovřesky 3. a vo februári na premietanie filmu Opri nebo o rebrík, ktorý pochádza z dielne katolíckeho kňaza Mariána Kuffu. Film je príbehom o ľudskom milosrdenstve a zároveň aj zamyslením sa nad komplikovanými osudmi ľudí odstrčených na okraj spoločnosti.

Pred návštevou kina si klienti spríjemnili chvíle pri dobrej, voňavej kávičke v miestnej kaviarni a podaktorí si pochutili aj na dobrom zákusku.

 

Fasiangová zábava v ZpS

Už sa fašang krátí, už sa nenavrátí..“ spomína sa v texte jednej piesne. A ako to už býva zvykom, aj u nás sa  konala fašiangová zábava. Do tanca nám hrali heligonkári z Holíča. Netradičným hudobným hosťom boli terchovský muzikanti Sokolie na čele s p. Stančiakom, ktorí vystupovali v tradičnom kroji. Prekvapili nás i jednou country skladbou v terchovskom prevedení. Po večeri sa všetci klienti dočkali dlho očakávanej a bohatej tomboly. Zábava trvala do večerných hodín a  všetci odchádzali veselo naladení a niektorí aj vytancovaní.


Babská“

Fašiangové obdobie má byť obdobím zábavy, smiechu, tanca a dobrej nálady. Presne v takomto duchu sa niesla každoročná „babská“ zábava, ktorú organizuje denný stacionár v Ivanke pri Dunaji, s ktorým má naše zariadenie dlhoročnú družbu. Hudbou a tancom naplnený deň, bol spestrený tombolou a humorom z výhry vtipných cien. Do tanca hrala dobrá hudba a domov sme odchádzali neskoro večer. Opäť ďakujeme Ivančanom za pozvanie a pekne strávený deň.

Naši jubilanti

Ani rok 2015 nie je výnimkou a tradične sme oslávili prvých jubilantov za mesiac január, február a marec. Na úvod vystúpili naši speváci zo skupiny Rozmarín a po gratulácii, prípitku, dobrom občerstvení a kávičke sme si spoločne zaspievali „ide pieseň dokola“, kde si každý vybral pieseň svojmu srdcu blízku.Jarné predajné trhy v ZpS

Počas uplynulých prvých jarných dní mali klienti možnosť zavítať na predajné trhy v zariadení, ktoré sa konali dva dni. Mohli si vybrať z bohatej ponuky oblečenia a doplnkov a tým doplniť, obnoviť, či spestriť svoj šatník a privítať jar v novom „kabáte“.

autor: ZpS

Share This Article