Astorka odprezentuje slovenské umenie v USA

 

 

Divadlo ASTORKA Korzo´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, bude prezentovať slovenské umenie aj v USA, konkrétne na Floride. Tím hercov odcestuje už túto sobotu, program vyvrcholí 7. februára krajanským večerom, na ktorom odohrajú aj časť inscenácie Na koho to slovo padne.

 

Astorka má nielen v Európe ale aj v zámorí obrovský úspech. V USA hosťovali už niekoľkokrát, teraz sa tam na pozvanie opäť vracajú, aby odprezentovali kus slovenského umenia. Aj to svedčí o kvalite divadla,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.

 

Divadelný súbor absolvuje na Floride viaceré besedy s krajanmi o divadle a umení. Vyvrcholením prezentácie Divadla Astorka Korzo´90 bude v sobotu 7. februára 2015 krajanský večer plný rozhovorov, zakončený ukážkou z inscenácie Na koho to slovo padne.

 

Na koho to slovo padne je bláznivá komédia, ktorá v podaní mladých hercov – Mariána Miezgu, Vladimíra Kobielskeho, Lukáša Latináka, Róberta Jakaba a Juraja Kemku – pobaví publikum každého veku. Ide o groteskný príbeh piatich indivíduí uzavretých v jednej miestnosti, v spoločnosti jedného revolvera, pričom každého z nich tento revolver láka, pretože mu dáva príležitosť vládnuť nad ostatnými. Sú to piati zvláštni a hlavne smiešni pánkovia a každý z nich má celkom odlišnú predstavu o moci. Predstavenie patrí k najobľúbenejším slovenským činoherným titulom. S inscenáciou sa predstavili už v Austrálií, v USA, Kanade, vo Francúzsku, Bielorusku, Srbsku ale aj u našich českých a maďarských susedov. Zo zahraničia si Astorka priniesla ceny, diplomy, ďakovné listy a dokonca aj veľký gobelín.

Share This Article