Holíčan zakopal auto v jame v záhrade

Na políciu nahlásil majiteľ auta BMW X5 jeho krádež ešte v polovici januára. Auto bolo podľa jeho tvrdenia zaparkované v Holíči na ulici Pri kaštieli, odkiaľ ho odcudzil neznámy páchateľ. Polícia ihneď zahájila pátranie po aute, vykonala množstvo previerok, no bezvýsledne.

Zmena vo vyšetrovaní prípadu nastala koncom marca, kedy policajti Obvodného oddelenia PZ v Holíči zistili, že ukradnuté auto by sa malo nachádzať na jednom z pozemkov záhradkárskej osady v Holíči. Po prezretí miesta sa podozrenie potvrdilo. Na pozemku, vo veľkej vykopanej jame, sa skutočne nachádzalo auto BMW X5. Polícia zistila, že pozemok patrí mužovi, ktorý nahlásil krádež auta. Následne, 3. apríla, policajti vykonali ohliadku miesta nálezu v prítomnosti majiteľa. Ten  sa nakoniec priznal, že krádež auta nafingoval a získal tak poistné plnenie z českej poisťovne v hodnote 250 000 Kč.  Auto totiž zakúpil v Česku, zaevidované ho mal na príbuznú v Česku a poistené bolo proti krádeži. Vo vykopanej jame  chcel auto postupne rozobrať a rozpredať na súčiastky. Motívom konania 31 ročného Holíčana boli dlhy, ktoré už nezvládal splácať.

Polícia trestné stíhanie pre krádež auta zastavila a bude konať vo veci krivej výpovede a poisťovacieho podvodu. V zmysle zákona je za takýto skutok možné uložiť odňatie slobody na jeden až päť rokov.

Share This Article