Batthyány a Izer potiahnu Čechov a Slovákov do boja proti ťažkej technike

Najväčší československý festival Cibula Fest 2013, ktorý už tento víkend otvorí svoje brány na letisku v Holíči sa bude tento rok opäť pokúšať o ustanovujúci rekord v ťahaní lanom.

Kým v minulosti sa na Cibula Feste lámali rekordy v preťahovaní dvoch strán, teraz, za účasti komisára Slovenských rekordov, budú Česi a Slováci „ťahať za jeden povraz“ a potiahnu naložený kamión aj s prívesom.

Na všetko bude dohliadať aj český zabávač Zdeněk Izer a Peter Batthyány, známy ako Banán či Teta Márgit zo seriálu Mafstory. Na Cibula Feste 2013 vystúpia interpreti z Česka a Slovenska, medzi nimi napríklad Kabát s frontmanom Pepom Vojtkom, aktuálny český Zlatý Slávik Tomáš Klus, kapely Kryštov, No Name, Mandrage, Robert Burian, Milan Lieskovský a mnohí ďalší. Ťahanie kamióna bude jednou zo sprievodných akcií tohto multižánrového festivalu s tromi pódiami, kde si na svoje prídu tak milovníci popu, rocku, reggae, ale aj World scény a ďalších hudobných žánrov.

Okrem toho je naplánovaná aj pravidelná voľba Miss Mokré tričko v Motozóne, ktorá je súčasťou festivalu a každoročne ju zaplnia desiatky motocyklov, pripravené bude aj 5D kino, množstvo adrenalínových atrakcií, ale aj bezplatná zóna Cibula City pre všetkých, ktorí chcú zažiť atmosféru jedného z najlepších hudobných festivalov na Slovensku.

„Návštevníci Cibula Festu sa pokúsia vlastnou silou vo veľkom počte potiahnuť veľký naložený kamión i s návesom. Máme prichystané veľmi silné lano s dĺžkou 80 metrov a do tohto silového rekordu chceme zapojiť čo najviac účastníkov festivalu,“ prezradil organizátor festivalu Vladimír Chrenka. Tento rekord nebude len symbolom českej a slovenskej spolupatričnosti, ale bude okorenený patričnou dávkou správneho humoru. Čechov a Slovákov povedie do boja proti ťažkej technike populárny český zabávač Zdeněk Izer spolu so slovenským komediálnym hercom Petrom Batthyánym. Izer bude zároveň moderátorom festivalu na hlavnom pódiu počas celej soboty. Viac informácií o festivale na www.cibulafest.eu. Vstupenky je možné zakúpiť v sieti Ticketportal.

 

Share This Article