Billy Barman, Sanchez Amsterdam či Zoči Voči. Po ročnej odmlke sa vracia Peace Fest Gbely

Malý hudobný festival Peace Fest sa od roku 2004 každoročne koná na Záhorí v mestečku Gbely, výnimkou je ročník 2018 kedy sa Peace Fest nekonal. Tento fest sa koná vždy posledný augustový víkend na futbalovom štadióne v Gbeloch. Jedná sa o maličký fesťáčik, ktorého program tvorí vždy 5-6 kapiel.

Zo začiatku tu vystupovali väčšinou lokálne kapely, no za tie roky sa v Gbeloch vystriedalo veľa zvučných mien.
(The Paranoid, Smola a Hrušky, Puding pani Elvisovej, Kurtyzány z 25. Avanue, Zoči Voči, U.K.N.D., Heľenine oči, From our Hands a veľa veľa ďaľších….)

billybarman

K Peace Festu neodmysliteľne patrí domáca  kapela Sanchez Amsterdam. Mladá formácia je súčasťou  slovenskej rockovej scény a môžete sa s ňou stretať na festivaloch po SR.  Sanchez Amsterdam sú takisto spoluorganizátori Peace Festu.

Celú akciu vždy financuje mesto a tak isto organizuje, no vždy čo sa týkalo programu tak v tom mali prsty miestny hudobníci. My spolu s chalanmi sa zapájame do organizácie Peace Festu od roku 2012, kedy na náš podnet bola pozvaná kapela Bačova Fujara a kapela Grand Central z Londýna. 

Pre mňa hudba znamená veľmi veľa, a preto už od roku 2013 spoluorganizujem Peace Fest. Ostatní chalani z kapely mi pomáhajú s propagáciou. V Gbeloch bolo vždy veľa kapiel a my sme prišli ako nová generácia, ktorá chce do tohto mesta hudbu stále prinášať. Pravdepodobne ste o Peace Feste veľa nepočuli, pretože vždy sme brali PF len ako lokálnu akciu. No pevne verím, že sa to v najbližších rokoch zmení. Myslím, že tento rok máme silný program, ktorý  je založený hlavne na domácich umelcoch z mesta Gbely. 

Hoci sme spoluorganizátor, hrali sme na PF naposledy v roku 2016, preto sa na tento ročník veľmi tešíme. Okrem nás vystúpia domáci umelci Sarah Cao a Adhok, predstavia sa aj kamoši z kapely Zoči Voči a momentálne jedna z top kapiel na Slovensku Billy Barman.
Aktuálne sa Slovenskom valí vlna domácich pivovarov, ktoré sú veľmi populárne, a preto novinkou Peace Festu bude stánok s domácimi remeseľnými pivovarmi. Na to sa veľmi teším aj ja osobne :D….
Prezradil spevák kapely Sanchez Amsterdam Dávid Maniaček.

Nám už nezostáva nič iné len ako Vás pozvať na konci leta 30.8. do mesta Gbely na Peace Fest 2019.

Sarah Cao, Zoči Voči, Sanchez Amsterdam, Billy Barman, Adhok

barto

Share This Article