Blíži sa Trdlofest 2018

Srdečne Vás pozývame na Trdlofest – festival plný hudby, trdelníka, vína a dobrej nálady, ktorý sa bude konať v sobotu 19. 5. 2018.14. ročník Trdlofestu sa začína o 10:00 hod. vo Františkánskej záhrade. Počas celého dňa je pre návštevníkov pripravený bohatý kultúrny program.

trdlofestes
Na úvod sa predstaví tanečná skupina TAXIS a festival otvorí krojovaný sprievod mestom s dychovou hudbou, ktorý zabezpečuje Krajská organizácia Únie žien Slovenska a Okresná organizácia Únie žien Slovenska Skalica. Ďalej sa predstaví Gympel proti rakovine v benefičnom duchu a Gizka Oňová vám ukáže ako uvariť „fazolnicu“ lacno a dobre.
Vo večerných hodinách sa divákom prihovorí primátor mesta Skalica Ing. Ľudovít Barát, vyhlásia sa výsledky ochutnávok Skalického trdelníka a najlepšieho červeného vína zo skalického vinohradníckeho rajónu a oficiálne sa otvorí letná turistická sezóna pre rok 2018. Zvyšok večera vyplní ďalší kultúrny program. V ňom sa predstaví českobudejovická folková skupina POUTA, česká legendárna folk-country kapela RANGERS – PLAVCI, slovenská hudobná skupina LOJZO a program uzavrie česká reggae skupina YOYO BAND.

trdlofest
Počas celého podujatia sa môžu návštevníci zúčastniť rôznych súťaží, ako napríklad súťaže v jedení „fazolnice“ a trdelníka, a tiež súťaže Upeč si svoj trdelník. Organizátori mysleli aj na najmenších návštevníkov festivalu, pre ktorých budú pripravené rôzne atrakcie ako napríklad tvorivé dielničky, nafukovacie hrady, horolezecká stena, maskoti a iné.
Festival bude mať taktiež zaujímavé sprievodné akcie. Historické traktory SVOBODA sa opäť predstavia v Skalici na Námestí slobody, súčasťou budú jazdy na historických traktoroch a projekcia filmových dokumentov. Záhorské múzeum ponúka výstavu Jozefa Chrenu – Z tvorby.

Počas celého dňa budú pre verejnosť sprístupnené historické pamiatky mesta Skalica zdarma. Návštevníci budú môcť navštíviť tieto pamiatky: Farský kostol sv. Michala + jeho vežu, Dom kultúry, Evanjelický a.v. kostol + jeho vežu, Kostol milosrdných bratov, Rotundu sv. Juraja, Františkánsky kláštor, Františkánsky kostol, Mlyn bratov Pilárikových, Ľadovňu, Jezuitský kostol a Expozíciu kníhtlače. V deň konania Trdlofestu bude Turistická informačná kancelária mesta Skalica otvorená od 10:00 do 18:00 hod. Návštevníci tu dostanú informácie o pamiatkach a podujatiach, budú mať k dispozícii množstvo propagačných materiálov, tiež možnosť zakúpiť si suveníry a pod.

Počas Trdlofestu na Vás čakajú nezabudnuteľné zážitky v podobe tradícií, hudby, výstav a zábavy pre rôzne vekové kategórie.
Bližšie informácie o programe nájdete na: www.trdlofest.sk alebo www.tikskalica.sk

Share This Article