Body zostali na Záhorí!

Skalickí hokejbalisti privítali v sobotu v prvom domácom extraligovom stretnutí v tejto sezóne 7-násobného majstra Slovenska LG Bratislava. Hneď od úvodu mal zápas svižné tempo, domáci boli po prvej tretine spokojnejší keď vyhrávali 2:1. Špičkový hokejbal sa však hral hlavne v prostrednej časti, hra sa prelievala z jednej strany na druhú a šance sa striedali na oboch stranách. Počet prerušení hry by sa v tejto tretine dal spočítať na prstoch jednej ruky. Otrepané nedáš dostaneš zafungovalo tentokrát v neprospech Skaličanov, keď Martinusík najprv trafil brvno a hostia následne v presilovke vyrovnali – 2:2. Záverečná tretina priniesla množstvo osobných súbojov s častými prerušeniami hry a bolo vidno, že vyhrať chceli obe mužstvá. Hráči LG sa dostali do vedenia opäť v presilovke, keď po diskutabilnom zákroku sedel na trestnej lavici Petrovič – 2:3. Domáci však dlho s odpoveďou nečakali a štyri minúty pred koncom prekonal inak vynikajúceho Kalisa v bránke hostí prízemnou strelou z diaľky Sobol – 3:3. O pár sekúnd neskôr sa mohli Skaličania radovať znovu, keď Petrovič nikým nekrytý z priestoru medzikružia nekompromisne prestrelil brankára hostí – 4:3. V nervóznom závere si už domáci tesné víťazstvo ustrážili a mohli sa tak tešiť z prvých bodov.

HBK 87 Skalica LG Bratislava  4:3 (2:1,0:1,2:1)