Boli sme na Dni otvorených kamiónov 2017!

Práca kamionistu je náročná, vodič kamiónu je neustále na cestách, odlúčený od svojej rodiny. Aj preto sa spoločnosť NAD–RESS Senica rozhodla pred tromi rokmi zorganizovať pre svojich zamestnancov rodinné podujatie Deň otvorených kamiónov, aby si rodiny zamestnancov mohli spoločne užiť deň plný spoločnej rodinnej zábavy, aby im spoločnosť aj takýmto spôsobom poďakovala za prácu, ktorú robia. Tento rok bolo podujatie, ktoré sa konalo na záver prázdnin 27. augusta na senickom letisku, aj veľkolepou oslavou 20. výročia tejto spoločnosti.

DOKII
Už pri vstupe vítala návštevníkov výstava venovaná práve tomuto výročiu spoločnosti. Okrem historických vozidiel, tu bola nainštalovaná aj výstava fotografií z histórie firmy. Spoločnosť NAD – RESS Senica ponúka svoje služby v oblasti dopravy, špedície, colnýcha opravárenských služieb už od roku 1997. Začínala s 97 zamestnancami a 51 vozidlami. Počas 20 rokov sa firma vypracovala na uznávanú spoločnosť nielen na Slovensku, ale aj v Európe, s 230 kamiónmi a takmer 300 zamestnancami. Spoločnosť sa snaží robiť dobrú sociálnu politiku, čoho výsledkom je aj toto podujatie. Na otázku moderátora Števa Skrúcaného, ako vybudovať takto úspešnú firmu, odpovedal jeden zo spolumajiteľov Peter Halabrín. Podľa jeho slov na to, aby bol človek alebo firma úspešný, je treba 3 veci. Je treba mať vedomosť, šťastie a odvahu. Určité vedomosti, skúsenosti, informácie, potom šťastie na ľudí, ktorí vedia poradiť a odvahu, lebo ak budete mať vedomosti, informácie, ale nebudete mať odvahu to urobiť, nebudete úspešný. Spoločnosť si cení prácu svojich zamestnancov a zamestnanci si ctia svojich zamestnávateľov, čím vznikol jeden úspešný tím. O tom svedčí aj prekvapenie, ktoré si spoločnosť NAD-RESS pripravila v spolupráci s firmou Hílek pre jedného zo zamestnancov Jána Straku, ktorý vo firme i v pôvodnej ČSAD pracuje ako opravár viac ako 40 rokov. Tento zamestnanec si z podujatia odniesol novučičké auto Škoda. Na pódiu toto prekvapenie vystriedalo ďalšie, keď svoju vďačnosť chceli vyjadriť aj zamestnanci spoločnosti. 35 pracovníkov pre vedenie spoločnosti Miroslava Vépyho a Petra Halabrína naspievalo pieseň s textom ušitým na mieru a príznačným názvom Život je cesta. Obaja páni neskrývali dojatie a radosť z toho, že spolu so svojimi zamestnancami tvoria úžasný tím.

DOK1

Po týchto oslavách sa už na pódiu striedali umelci a každý si našiel to svoje. Deti bavili Tárajko a Popletajka, čí Kúzelník Talostan. Svoje tanečné umenie predviedli tanečníci z The Pastels, celým dňom sprevádzala bubnová show Campana Batucada a vrcholom programu bolo vystúpenie hudobnej skupiny No Name.
K tomuto podujatiu neodmysliteľne patria aj kamióny. A tých bolo plné letisko. Každý mohol do nich nahliadnuť a dokonca sa v kamióne aj odviezť.
Počas dňa bolo letisko rozdelené na viacero zón. Pre dámy bola pripravená zóna s kozmetičkami, ktoré dámy skrášľovali, v ďalšom stane zas ukázala čo-to zo svojho cukrárskeho umenia známa cukrárka Adriana Poláková. V detskej zóne nechýbali obľúbené nafukovacie atrakcie, tvorivé dielne, vedecké hračky, obria autodráha, detské dopravné ihrisko, deti plnili úlohy, za ktoré dostali od šaša malú odmenu. V chlapskej zóne si na svoje prišli silní chlapi, pre ktorých boli pripravené súťaže v ťahaní 7,5 t kamiónu, dráha v prevracaní a nosení pneumatík, či súťaž v nosení manželky na chrbte. Deň otvorených kamiónov bol tak veľkolepou bodkou za letnými prázdninami.

Share This Article