BSK: Kraj predstaví na ITF Slovakiatour turistické atrakcie aj gastrošpeciality

 

Bratislavský kraj sa výborne odprezentoval na veľtrhu cestovného ruchu Ferien Messe vo Viedni, ktorý sa konal v polovici januára a patrí k najväčším podujatiam svojho druhu v Rakúsku. BSK nadviaže na úspešnú šnúru a ponúkne svoje turistické atrakcie, gastronomické špeciality a predstaví svoje špecifiká aj na 21. ročníku medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave. Veľtrh odštartuje už tento štvrtok a potrvá do nedele. V rámci neho sa odprezentujú aj stredné odborné školy, ktoré sú v pôsobnosti BSK.

 

Na bratislavskom veľtrhu ITF Slovakiatour chceme nadviazať na úspešnú prezentáciu Bratislavskej župy, ktorú sme ponúkli návštevníkom veľtrhu cestovného ruchu Ferien Messe vo Viedni. Originálnu prezentáciu, dizajn a inovatívny koncept nášho kraja ocenil aj veľvyslanec SR vo Viedni Juraj Macháč, podľa ktorého bola akcia veľmi dobre pripravená a profesionálne zabezpečená,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.

 

Turistickú ponuku Bratislavského kraja budú tvoriť už tradične subregióny Bratislava – hlavné mesto, Malokarpatsko, Záhorie a Podunajsko, pričom každý deň bude venovaný osobitne jednému regiónu. Pripravené sú degustácie malokarpatských vín ako aj rýchlokurz podávania vín, ochutnávky tradičných regionálnych lokší, pagáčov a jablkových taštičiek. Príjemnú atmosféru bude dotvárať sprievodný program v podobe hudobných vystúpení, návštevníci sa môžu tešiť na skupiny Paper Moon, Pressburger Klezmer Band, Funny Fellows ale zaznie aj ľudová hudba. Korunovačnú slávu Bratislavy predstaví Mária Terézia v replike jej obradných šiat a koruny. Stánok hlavného mesta a regiónu bude na spoločnej expozícii „Bratislava City and Region“ v hale B stred, číslo 100.

 

S ponukou gastronomických špecialít sa budú na veľtrhu prezentovať žiaci troch stredných odborných škôl v pôsobnosti BSK. Sú to SOŠ gastronómie a hotelových služieb Farského, SOŠ hotelových služieb a obchodu na Pántoch a Hotelová akadémia Mikovíniho. Pre verejnosť bude veľtrh otvorený od piatka od 13:00 do 18:00, v sobotu od 9:00 do 18:00 a v nedeľu od 9:00 do 17:00.

 

Veľtrh ITF Slovakiatour je najväčším veľtrhom cestovného ruchu na Slovensku a patrí medzi najvýznamnejšie podujatia v strednej Európe. Veľtrh každoročne prináša komplexný servis pre ľudí, ktorí chcú cestovať do zahraničia alebo spoznávať krásy Slovenska. Prezentuje sa tu portfólio cestovných kancelárií, ale aj turistické informácie sprostredkované zahraničnými centrálami krajín.

 

 

Share This Article