CIEĽ MAJÚ JASNÝ…..

Keď  si v lete 2012 len tak nezáväzne spolu Marian a Vendulka zatancovali , hádam nik netušil , aký skvelý a talentovaný pár sa z nich už o niekoľko mesiacov vyvinie. Mladí tanečníci Marian Hlaváč /Vyškov/ a Vendulka Hrnčiríková / Holíč/ tvoria necelý rok nový tanečný česko-slovenský pár.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že svojím detstvom a mladosťou len tak pretancujú, no už vo svojom mladom veku vedia, že úspech neprichádza sám od seba. Sú za ním hodiny strávené na tanečnom parkete, tréningy  po vyučovaní  so  skúsenými trénermi , desiatky ciest po Česko- Slovensku  a do zahraničia, obetavosť rodičov….

Na to, kedy sa začala dcérina láska k tancu, si spomína mama Vendulky celkom presne – jedného dňa   priniesla domov DVD s filmom „ Smiem prosiť“  a  vyhlásila,  že aj ona chce tancovať .

Že to bola správna voľba, dokazujú výsledky, ktoré za tých pár rokov dosiahla. Dnes má 10 rokov a pod vedením  Marka Dvorníka  a Ľuboša Sedláka  háji dobré meno   Tanečného klubu L+H Vyškov.

S Marianom  už stihli absolvovať aj Majstrovstvá ČR  a prebojovali sa až do semifinále.   Na medzinárodnej súťaži  BRNO OPEN 2013 ich porota  ohodnotila  ako 8. najlepší pár v  latinsko amerických tancoch.  Zamakať chcú aj na štandardných tancoch. Vendulka  sa viacej venovala  latine, no aj štandard im už ide oveľa lepšie.  Obaja  tanečníci  obetujú tanečnému športu všetok svoj voľný čas.  .

O tom, že súťažné tancovanie nie je najlacnejší špás, rodičia vedia svoje. Len také šaty sú hotový majetok .  Keďže každé majstrovstvá sú aj akousi módnou prehliadkou.

Majstrovstvá ČR budú začiatkom budúceho roka. Prípravy na ne sú už v plnom prúde, mladých tanečníkov by ste určite zastihli na tanečnom parkete , kde usilovne trénujú. Cieľ majú jasný, chcú sa dostať do finále . To, či sa im to podarí, budeme pozorne sledovať a  držať palce.

www. marian-a-vendulka.webnode.cz

 

 

Share This Article