Čo nové na skalickom Gymnáziu? 

Máme radi sneh!
Ako tradične aj tento rok sa povianočný návrat do školy niesol v znamení naháňania lyžiarok a horúčkovitého sledovania predpovede počasia týkajúcej sa snehových podmienok. I tohtoročný január sa totiž začal dvomi turnusmi lyžiarskeho výcviku.
Prvý turnus tvorili prváci, ktorí si svoje športové schopnosti vyskúšali v nádhernom prostredí Lazov pod Makytou, konkrétne v hoteli Javorník. Hoci snehové podmienky neboli spočiatku ideálne, nuda rozhodne nehrozila a lyžiari mali okrem svahu možnosť naplno si vychutnať skvelý hotelový wellness a naplno sa realizovať v rámci príprav spoločenských aktivít.
Druhý turnus zložený z terciánov a kvintánov sa vybral ďalej, do osvedčenej Tatranskej Lomnice. Zalyžovali si na skvelých svahoch pri viac než ideálnych snehových podmienkach uprostred našich najvyšších veľhôr, tí najšikovnejší zlyžovali Skalnaté pleso, všetci účastníci otestovali viacero svahov s rozličnou náročnosťou (napríklad Čučoriedky, ktoré si rovnako pochvaľovali lyžiari z najlepšej i najmenej skúsenej skupiny) a že zažili kopec zábavy v rámci voľných chvíľ určite netreba dodávať.
Sme radi, že i tohtoročný lyžiarsky výcvik sa vydaril, nové triedy sa ešte viac spoznali a utužili a všetci sa vrátili domov živí a zdraví a plní nezabudnuteľných dojmov.

  

 S trdelníkom do Holandska

Hoci je 14. február všeobecne nazývaný sviatkom zaľúbencov, pre skupinu našich cestovateľov bol tentokrát dňom začiatku veľkého dobrodružstva, keďže v skorých ranných hodinách vyrazili na už tradičný každoročný výmenný pobyt s holandským Assenom. Po priateľskom zvítaní s hostiteľskými rodinami naši dobrodruhovia rýchlo zabudli na náročnú 13-hodinovú cestu a začalo sa nádherných päť dní plných objavovania a kochania sa krásou holandských miest i prírody. Študenti si pozreli partnerskú školu, na bicykloch a kolobežkách „prebrúdzali“ Assen, Giethoorn a jeho vodné kanály, v blízkosti ktorých sa v úchvatnom prírodnom prostredí posilnili slano-sladkými palacinkami, chýbať nemohol Amsterdam a jeho starobylé uličky, veterné mlyny v Zanse Schans či priehrada Afslujdijk, ktorá spája dve časti Holandska a oddeľuje more a oceán. Po príjemných a nezabudnuteľných chvíľach strávených v milej spoločnosti priateľov v krajine, o ktorej mnohí z účastníkov výmenného pobytu dovtedy len snívali, nastal čas vrátiť sa domov a tešiť sa na návštevu holandských priateľov, ktorí do Skalice zavítajú v apríli. 

  
A napokon z kultúrneho súdka…

Dňa 2. 3. 2016 sa dva autobusy kultúrychtivých študentov vybrali do nášho hlavného mesta, aby si na doskách Novej scény vychutnali zmes skvelej hudby, tanca i hereckého talentu, ktoré v jednom ponúka úžasné predstavenie Boyband. Hoci predstavenie trvalo takmer tri hodiny, všetci sme sa zhodli na tom, že ubehlo príliš rýchlo a mnohí sa netajili chuťou pozrieť si ho ešte raz, čo nás, samozrejme teší. Mladí slovenskí herci ako T. Puskailer, M. Madej či M. Kaprálik podali perfektné výkony, o čom svedčili divácke výbuchy smiechu, burácajúci potlesk i spontánne reakcie publika. Sme veľmi radi, že sa predstavenie páčilo a okrem samotného muzikálu sme mohli zažiť i niečo navyše: jeden z hlavných predstaviteľov T. Puskailer práve v tento deň oslavoval narodeniny, takže sme mohli byť pri sfukovaní sviečok na jeho torte a spolu s publikom z celého Slovenska mu zaspievať spoločné Happy birthday! Toto podujatie teda možno zhodnotiť dvomi slovami: jednoducho dokonalé.

    Toľko teda o tom, čím žije skalické gymnázium v týchto nevľúdnych zimných týždňoch, ktoré sa, ako veríme, čoskoro zmenia v slnečné a prinesú ďalšie nezabudnuteľné zážitky a úspechy v súťažiach a vyšších kolách predmetových olympiád, na ktoré sa naši študenti v súčasnosti usilovne pripravujú.

 

Share This Article