Colníci v Brodskom odhalili nádoby s látkami poškodzujúcimi ozónovú vrstvu

rrem

Trnavskí colníci na hraničnom priechode v Brodskom odhalili v dodávke plynové nádoby, pri ktorých vzniklo podozrenie, že obsahujú látky poškodzujúce ozónovú vrstvu. Odhalili ich pomocou mobilného skenovacieho zariadenia finančnej správy. Prípad odovzdali polícii. 

V uplynulom týždni na diaľnici D2 v Brodskom v smere do  Českej republiky vykonávali colníci z Colného úradu Trnava kontrolnú akciu zameranú na kontrolu dopravných prostriedkov mobilným skenovacím zariadením finančnej správy. 

rrem
rrem

Ako informovala Iveta Zlochová, hovorkyňa Colného úradu Trnava, počas nej zastavili aj dodávkové vozidlo Mercedes BENZ, ktoré viedol 41-ročný vodič z Ukrajiny. Na výzvu colníkov, či neprepravuje tovar podliehajúci daňovému dozoru, alebo colnému dohľadu vyhlásil, že takýto tovar nepreváža. Vozidlo podrobili kontrole mobilným RTG kontrolným zariadením finančnej správy. 

Po preskenovaní vozidla colníci zistili, že v nákladovej časti vozidla určenej na batožinu sa nachádza podozrivé miesto. Hliadka preto vykonala jeho fyzickú kontrolu a zistila, že sú v ňom ukryté kovové nádoby v počte 15 kusov. Kovové nádoby obsahovali 1,1,2-tetrafluóretán, trifluóretán a pentafluóretán, verejnosti známe pod pojmom fluórované skleníkové plyny. Nakladanie s takýmito látkami podlieha prísnym predpisom o fluórovaných skleníkových plynoch.

Pre dôvodné podozrenie z prečinu neoprávnenej výroby a nakladania s látkami poškodzujúcimi ozónovú vrstvu odovzdala finančná správa prípad polícii, dodala Zlochová.

Share This Article