Colníci zo Senice našli marihuanu

TRNAVA/SENICA – 03. 09. 2014: Colníci zo Senice počas bežnej kontroly vozidiel objavili u maďarsko – nemeckej posádky vozidla marihuanu. Páchateľovi teraz hrozí trest odňatia slobody tri až desať rokov.

Dňa 27. 08. 2014 v dopoludňajších hodinách na diaľnici D2 pri obci Brodské v smere do Českej republiky zastavili senickí colníci osobné auto s českým evidenčným číslom. Vozidlo viedol občan maďarskej národnosti. Posádkou vozidla boli okrem neho aj dvaja občania z  Nemecka. Po zastavení hliadkou sa posádka začala správať podozrivo nervózne. Na výzvu colníkov, či prepravujú nejaký tovar odpovedali záporne, na čo im bolo oznámené, že bude vykonaná kontrola so služobným psom. Colníci preto vykonali dôkladnú prehliadku vozidla. Počas kontroly senický psovod nasadil služobného psa zameraného na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok. Ako informovala Iveta Švárna, hovorkyňa Colného úradu Trnava služobný pes označil odkladací priestor za zadnými sedadlami, kde bola uložená kožená bunda, v ktorej sa nachádzalo jedno umelohmotné uzatváracie vrecko s neznámou látkou rastlinného pôvodu o hmotnosti cca 2g. Na základe týchto skutočností vzniklo dôvodné podozrenie z nezákonnej prepravy omamných a psychotropných látok.

Z dôvodu, že dovoz omamných a psychotropných látok je v zmysle platnej slovenskej legislatívy trestným činom, colníci na mieste uvedenú osobu ako aj tovar zaistili a bezodkladne odovzdali orgánom činným v trestnom konaní. Páchateľovi teraz hrozí trest odňatia slobody tri až desať rokov.

mjr. Ing. Iveta Švárna
hovorkyňa Colného úradu Trnava

Share This Article