CVČ Beťárik navštívil detskú onkológiu

 

 

Začiatok júna už tradične patrí deťom. Organizujeme pre ne športové podujatia, diskotéky, súťaže a rozprávkové turistické chodníčky. Rodičia im venujú oveľa viac času ako inokedy.
Toto však neplatí pre všetky deti. Mnohé z nich sú vážne choré a nedostanú sa z nemocničného lôžka na oslavu dňa detí, lebo im to ich choroba nedovolí. Na tieto deti pamätalo CVČ Beťárik v Šaštíne Strážach.


Deti v krúžkoch už v máji vyrábali veselé pozdravy s prianím skorého uzdravenia, na šperkárskom krúžku vyrábali náušnice a náramky . Prispeli i sponzori rôznymi omaľovánkami, farbičkami ale i plným košíkom sladkostí. Jednou zo sponzorov bola i mamička zo Skalice, ktorá práve prišla do CVČ prihlásiť syna na letný tábor , a keď sa dozvedela kam sa chytáme na druhý deň, darovala nám finančné prostriedky na zakúpenie plyšových hračiek pre tie najmenšie detičky, ktoré hrdinsky bojujú so zákernou chorobou.
Deň „ D „ prišiel 5. júna, kedy riaditeľka CVČ Beťárik, zastupujúca vedúca šperkárskeho krúžku a dve praktikantky navštívili detskú onkológiu v Bratislave. Odovzdali sme im darčeky, sladkosti, usmiali sa na ne, povzbudili možno ich mamičky a ockov, ktorí s chorými deťmi trávia dlhé chvíle v nemocnici. S rúškami na tvári hľadia s nádejou v očiach na svoje deti a veria, že všetko bude dobré. Snáď sme im priniesli troška radosti.
Pre nás to bol silný zážitok, ktorý nás prinútil zamyslieť sa nad hodnotou života a zdravia, ktoré je v živote tým najdôležitejším. Možno i deti, ktoré s láskou vyrábali darčeky v CVČ, tento dar „ zdravie „ nikdy nestratia.
„Pomáhať je dôležité, pomáhať deťom je dôležitejšie, ale naučiť naše deti pomáhať iným je najdôležitejšie“. Toto bol možno prvý krôčik k tomu, aby pomáhali tým, ktorí to potrebujú.

 

 

Palkovičová riad. CVČ Beťárik

Share This Article