Dajte exteriéru jedinečnú tvár

Dláždenie okolia domu sa často nesie viac v znamení praktickosti, než dizajnérskeho cítenia. Letná terasa, záhradný chodníček či prístupová cesta sú však priestormi, ktoré svojím vzhľadom určujú atmosféru celej stavby. Dnes už pritom nie je potrebné robiť kompromisy. Čoraz väčšej popularite sa teší moderná betónová dlažba, ktorá popri tradične odolnom materiáli ponúka širokú škálu nápaditých farieb, tvarov a elegantných povrchov s verným kamenným efektom. Tak oblečte exteriér do štýlu a elegancie!

Výhodná cena, jednoduchá údržba, odolnosť a dlhá životnosť sú pri betónovej dlažbe samozrejmosťou. Betón však nie je iba praktický, sivý a nudný. Práve naopak, ak sledujete trendy a záleží vám na vyladenom vzhľade exteriéru, moderné betónové dlažby vás nadchnú svojou variabilitou a pri plánovaní vonkajších plôch doslova vydláždia cestu k vytúženej kreatívnej voľnosti.

Terasa s dušou Stredomoria
Milujete aj vy romantiku malých stredomorských námestí a terás? Vytvorte si ju doma a užívajte si dovolenkovú atmosféru celoročne! S väčším formátom dlažobných platní, zvlnenými hranami s neopracovaným efektom a prírodnými farbami v štýle magmového kameňa či melírovanej koralovej budete pri káve doslova cítiť jemný morský vánok. Doveďte efekt do dokonalosti ešte záhonom fialových levandúľ a za romantikou už nemusíte nikam cestovať!
Tip: Dlažba Plaza od ABW – Austria Beton Werk svojím prirodzeným melírovaním a nádherne mušľovými tónmi navodzuje atmosféru tých najkrajších zákutí Provensálska.

Nostalgické retro v modernom šate
Ak ste si doteraz mysleli, že efekt poctivých mačacích hláv sa dá dosiahnuť iba prácnym ukladaním mozaiky kamenných kociek, mali by ste sa zoznámiť s betónovou dlažbou, ktorej pokládka je vďaka spojeniu dlaždičiek do väčších prvkov rozprávkovo jednoduchá. Predovšetkým však dokáže dokonale imitovať útulne nepravidelný povrch známy z historických námestíčok. Táto dlažba je romantika sama!
Tip: Doprajte si retro s nádychom luxusu. Pieskovaním opracovaný povrch dlažby Cubicon Exclusiveod ABW – Austria Beton Werk v moderných farebných variáciách, napríklad aj trendy bielej, ukazuje mačacie hlavy v celkom novom – elegantnom svetle!

Vykročte do práce ulicami veľkomesta
K modernému štýlu bývania sa hodí aj exteriér spájajúci jednoduchú eleganciu s nádychom veľkoleposti. Predzáhradku mestskej vilky, aj triezvo riešený domček vynikajúco doplnia čisté podlhovasté línie dlažby a štýlové odtiene šedej až čiernej. Vytvorte kontrast sviežou zeleňou nakrátko zastrihnutého trávnika a výsledkom bude efektný chodník slávy, po ktorom každé ráno vyrazíte písať svoj príbeh úspechu.
Tip: Do nového dňa vás nič nenaštartuje lepšie, ako prechádzka New Yorkom priamo pred vašimi dverami. Multiformátové prevedenie dlažby Avenue od ABW – Austria Beton Werk inšpirované chodníkmi mesta, ktoré nikdy nespí, vynikajúco vynikne na väčších plochách či prístupových chodníkoch.

Nechajte vyniknúť krásu stavby
Aj betón môže pôsobiť jemne a subtílne. Zjednoťte decentne vzhľad chodníkov, prístupových ciest či miesta na parkovanie dlažbou, ktorá nebude odvádzať pozornosť od prvkov, ktoré obklopuje. Nenápadnú eleganciu dosiahnete stredne veľkými dlaždicami s jemnými hranami a v neutrálnych tónoch alebo farbe korešpondujúcej s múrmi stavby.
Tip: Vyskúšajte dlažbu od ABW – Austria Beton Werk Softline s prirodzene pôsobiacim melírovaním tón v tóne, ktoré sa vám neopozerá ani po rokoch. V prevedení Exclusive odkrýva pieskovaním zdrsnený povrch aj elegantnú štruktúru s kamenným vzhľadom, čo z dlažby robí skvelý doplnok nielen pre moderné, ale aj tradičnejšie budovy.

Inšpirujte sa nekonečnými možnosťami betónu! Viac informácií, aj ukážky nápaditých exteriérových riešení nájdete na www.abw.sk.

Share This Article