David Maniaček: Každý koncert si užívam maximálne!

Ako to aktuálne vyzerá s Reflexom?

Ako to je aktuálne s nami, teda s Reflexom? Momentálne čo sa koncertov týka zažívame menší útlm. Rok 2013 začal pre nás celkom dobre, spravili sme nejaké nové skladby aj koncerty sa pomaly rozbehli. Od januára až po jún sme mali v každom mesiaci koncert, v niektorých mesiacoch dokonca tri či štyri krát, čo si myslím že pre kapelu ako sme my, je veľmi dobré. Najďalej sme tento rok asi hrali v Žiline s kapelou Šleha a v Martine s kapelou Bačova Fujara. Tento koncert bol jeden z najlepších za tento rok, aspoň pre mňa. Ako som už vravel, že sme mali 3-4 koncerty za mesiac a pre kapelu ako my je to veľmi dobré, tak práve to by sme chceli do budúcna zmeniť a mať tých koncertov určite viac, a z toho dôvodu do budúcna chystáme pre našich fanúšikov prekvapenie. Dúfame, že nás to posunie opäť niekam ďalej. No nebudem už prezrádzať naše plány do budúcna, nechajte sa prekvapiť!

Ostávate pri doterajších hitoch, alebo pribudnú aj nové pesničky?

Tak neviem či sa to dá nazvať hitmi, ale môžem povedať že pesničky ktoré sme nahrali minulí rok na Demo s názvom 140 sa medzi ľuďmi, aspoň v našom okolí, trošku uchytili. Najviac asi skladba Stratená, ktorú by som nazval takým hitom Reflexu, lebo väčšina našich fanúšikov alebo ľudí ktorí nás videli len pár krát a s ktorými som sa stretol vraveli o tejto skladbe že má jednoduchý a ľahko zapamätovateľný refrén. Ale ja osobne túto skladbu nemám rád. A či pribudnú nové pesničky? Nové pesničky pribudnú určite, už pomaly pribúdajú a práve na poslednom koncerte sme nové dve skladby predstavili. Ďalšia tvorba nových skladieb visí v otáznikoch, ale ako som už vravel v odpovedi predošlej otázky, nechajte sa prekvapiť.

 

Máte ako kapela aj nejaké svoje porekadlo, príslovie, životnú múdrosť, ktorou sa riadite?

Na túto otázku odpoviem za seba, ale myslím si že by tak odpovedali aj ostatní členovia kapely: Rob to čo ťa baví a choď za svojím snom!

Stíhaš si naplno užívať to, čo sa okolo teba deje? Koncerty, festivaly a iné? 

Ja si užívam každý koncert maximálne naplno, každú jednu sekundu na pódiu a pohľad na ľudí pod tebou, keď sa bavia na tvoju hudbu je k nezaplateniu, a to ma dobíja na pódium toľkou energiou.

Ktorú z pesničiek Reflexu hráš najradšej?

Tak na túto otázku ani neviem odpovedať, skorej by som vedel odpovedať na to ktorú najviac nemám rád :D, a to je práve Stratená. Ale tá ktorú mám najradšej alebo najradšej hrám to naozaj neviem, je ich viac, vždy keď sa spraví nová skladba tak sa teším najviac na ňu keď sme napr. na koncerte. Ale teda poviem aspoň jednu Top pre mňa a to je napr. skladba NEVERNÁ.

Nakoľko ste zväčša chlapčenská kapela, točí sa okolo vás veľa dievčat?

Na túto otázku by ste sa mali asi opýtať nášho bubeníka :D, ten s tým má asi najlepšiu skúsenosť. A čo sa týka mňa, tak sem – tam niekto pribehne po koncerte, alebo po koncerte si nájdem na FB nejakú tu žiadosť o priateľstvo. Ale vravím stáva sa to len sem tam, aspoň u mňa. Najviac som to pociťoval asi po tom čo sme sa objavili v ČSMT, že nás ľudia častejšie spoznávali, ale už aj to pominulo. Budeme sa do budúcna snažiť aby nás ľudia na ulici spoznávali častejšie, ale to je opäť budúcnosť.

Čo je najväčšia méta v tvojej hudobnej kariére?

Je dobré, tu na  Slovensku, držať sa nohami na zemi, pretože práve u nás je veľmi ťažké sa presadiť. Ale môj najväčší sen je živiť sa tým čo robíme, teda živiť sa hudbou. Ale to je zatiaľ ozaj len snom.

Share This Article