Dažďa a vetra sa báť nemusíte!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dažďa a vetra sa báť nemusíte!

Nepremokavé oblečenie pre celú rodinu – viete podľa čoho vyberať?

 

Odborníci odporúčajú, aby sme každý deň minimálne hodinu strávili pobytom vonku. Čo však robiť, keď nastanú sychravé jesenné dni? Netreba sa báť, dôležité je len prekonať vlastnú lenivosť a pohodlie. A, samozrejme, vybrať si také oblečenie, s ktorým sa i daždivý či veterný deň stane ideálny na prechádzku.

Niekoľko vrstiev pre optimálnu ochranu

Oblečenie by sa malo skladať z niekoľkých vrstiev, veď nenadarmo sa hovorí „obleč sa ako cibuľa“. Viaceré vrstvy totiž poskytujú dostatočnú ochranu pred vetrom a chladom a vytvárajú konštantnú telesnú klímu.

Ak siahnete po softshellovom oblečení, urobíte dobre. Softshell totiž absolútne neobmedzuje v pohybe, no navyše zaistí vysoké pohodlie, pretože je mäkký, elastický a ľahký. Takéto oblečenie sa perfektne hodí na pohyb na čerstvom vzduchu.

Pri detskom oblečení sa nebojte flísových výrobkov. Flís má neobyčajne dobré termoizolačné vlastnosti a je pritom navyše výnimočne ľahký. Ďalšou výhodou tohto materiálu je, že veľmi rýchlo schne a je mäkučký a príjemný na telo. Flísové bundy a nohavice sú na jeseň pre deti absolútne nenahraditeľné.

 

Ako si vybrať tú najlepšiu ochranu pred nepriaznivým počasím?

Radí odborníčka Sylva Bébrová zo spoločnosti Tchibo:

  • Vrchný materiál oblečenia by mal byť nepremokavý, to znamená, že by mal odolať vodnému stĺpcu aspoň 1 300 mm. S vodným stĺpcom 3 000 mm budete skutočne dostatočne chránení.
 
  • Nezabudnite, že nepremokavé oblečenie by malo byť aj priedušné, aby telo zostávalo v teple a suchu. Je to dôležité hlavne pri detskom oblečení.
 
  • Vyváženú telesnú klímu zabezpečí vnútorná bunda z mikroflísu, ktorej jemné vlákna vytvárajú hrejivé vzduchové vankúšiky – je mäkká a hrejivá zároveň. Bonusom je, ak je vyberateľná, aby ju bolo možné vyvetrať a má protižmolkovú úpravu, ktorá zabraňuje plstnateniu vlákien, čo zaručí jej dlhú stabilitu.
 
  • Za dažďivého aj veterného počasia siahnite po softshellových modeloch, prípadne vysokofunkčných bundách s vynikajúcou povrchovou úpravou a vnútornou vyberateľnou flísovou bundou do každého počasia 3 v 1. Znamená to nepremokavosť, vetruvzdornosť, teplo a sucho.
 
  • Ak siahnete po bundách s ekologickou impregnáciou ecorepel®, zabezpečíte, že vaše oblečenie bude odpudzovať nečistoty ako blato a kal, ktoré sa jednoducho zrazia do kvapiek a stečú.
 
  • Aby oblečenie do dažďa neprepúšťalo vodu ani vo švoch, ideálne je siahnuť po oblečení so zatavenými švami.
 
  • Nezabudnite tiež myslieť na praktickosť vášho oblečenia, aj vďaka tomu sa vaše prechádzky stanú príjemnou rutinou: vyberajte oblečenie s nastaviteľnou šírkou a výškou kapucne, rukávmi s patentkou, zaťahovaním v páse, na koncoch a pri krku. Na ochranu pred vetrom je vhodná kombinácia zapínania patentiek a suchého zipsu. Pre deti je vhodné tiež siahnuť po oblečení so zipsom s ochranou brady.
 
  • Samozrejmosťou je vhodná obuv – pre deti aj dospelých napríklad gumáky s vyberateľnou plyšovou vložkou, ktorá aj zahreje. Vhodné sú tie s protišmykovou podrážkou, detské môžu byť aj s reflexnými prvkami, či pútkom na uľahčenie vyzúvania a šnúrkou na sťahovanie.
 
 

 

Príklad športovej bundy 3 v 1 s vysokoúčinnou povrchovou úpravou:

Horná časť chrbta a partia pŕs s podšívkou zo sieťoviny a tunelovým sťahovaním v páse na úpravu šírky – šnúrky končia vo vreckách. Má tiež vysoký golier na ochranu pred nepriaznivým počasím a šnúrky na sťahovanie v oblasti tváre a krku.

Vychytávkou je vnútorné vrecko na zips na odloženie mobilu s otvorom na kábel k slúchadlám. Je nepremokavá, vetruvzorná, priedušná, s impregnáciou ecorepel®. Vnútornú flísovú bundu možno vybrať. Predáva Tchibo – od 1. septembra.

Čo znamenajú jednotlivé ikony, ktoré môžete nájsť na vašom oblečení?

  Nepremokavé (wasserdicht), vodný stĺpec 3 000 mm

 

 

Vetruvzdorné (winddicht)

 

 

Nepremokavé + zatavené švy (versiegelte nähte)

 

 

Priedušné (atmungsaktiv)

Impregnácia ecorepel® – ekologická impregnácia, ktorá – inšpirovaná prírodou – využíva štruktúru odpudzujúcu vodu a nečistotu. Na takto impregnovanom povrchu sa voda a nečistota rozpustené vo vode, ako je blato alebo kal, jednoducho zrazia do kvapiek. Táto impregnácia neobsahuje fluorokarbón a je biologicky odbúrateľná. Je priedušná, jemná na dotyk a zostáva zachovaná aj po vypraní.

Čo znamená vodný stĺpec?

Vodný stĺpec je údaj týkajúci sa nepriepustnosti tkaniny. Pre zistenie nepriepustnosti je testovaný materiál napnutý pod odmerný valec s priemerom cca 10 cm. Následne je valec postupne plnený vodou. Keď tkaninou preniknú prvé kvapôčky, výška vody vo valci je hodnotou vodného stĺpca v mm. Čím vyššia je táto hodnota pre daný materiál, tým vyšší je tlak, ktorému je materiál schopný odolať a tým lepšia je jeho nepremokavosť.

 

RADA:

Ak chcete, aby deti radi chodili von aj za sychravého počasia, nezabudnite im prechádzky ozvlášniť. Vymyslite si rôzne hry, súťaže, dovoľte im čvachtať sa nohami v plytkých mlákach alebo púšťajte šarkana. Uvidíte, že deťom nepriaznivé počasia nevadí a navyše podporíte ich imunitu!

Extra tip:Vreckový šarkan, ktorý sa jednoducho rozkladá a lieta aj pri slabom vetre. Predáva Tchibo – od 1. septembra.

Užitočné informácie o spoločnosti Tchibo

Tchibo patrí k najväčším výrobcom kávy na svete a je vedúcou firmou na trhu praženej kávy na mnohých európskych trhoch. Tchibo je rovnako jedným z najväčších medzinárodne pôsobiacich maloobchodných predajcov. Jedinečný obchodný model spoločnosti Tchibo prepája pod mottom „Objavte jedinečný svet Tchibo“ kávovú expertízu a týždenne nové tematické kolekciespotrebného tovaru. Svoje výrobky ponúka Tchibo prostredníctvom viackanálového distribučného systému, ktorý tvorí sieť kamenných predajní Tchibo a internetový obchod www.tchibo.sk. Spoločnosť bola založená v roku 1949 v nemeckom Hamburgu, kde má svoje ústredie.

V Slovenskej republike pôsobí prostredníctvom TCHIBO SLOVENSKO spol. s r.o. od roku 1991 v segmente praženej a instantnej kávy pod známymi značkami Tchibo, Eduscho a Davidoff Café. Od roku 2008 rozvíja TCHIBO SLOVENSKO na slovenskom trhu obchodnú činnosť zameranú na predaj spotrebného tovaru Tchibo. Každý týždeň je uvedená do predaja nová kolekcia asi 30 výrobkov na určitú tému vo výbornom pomere ceny a kvality. Témy sa v priebehu roka striedajú a postupne zahŕňajú všetky oblasti: od kuchyne cez módu, šport, elektroniku, hračky, šperky až po záhradu. Kolekcie sú limitované a predávajú sa vždy výlučne do vypredania zásob alebo obmedzenú dobu. Popri týchto týždenne nových limitovaných kolekciách ponúka Tchibo aj dizajnovú kolekciu výrobkov na pôžitok z kávy, ktorá je súčasťou stálej ponuky siete obchodov Tchibo. Tchibo nezabúda ani na milovníkov domácej kvalitnej kávy – s domácim kávovarom Cafissimo si svoju obľúbenú šálku kávy môžete dopriať v pohodlí domova rýchlo, ľahko a profesionálne.

Spoločnosť Tchibo podniká zodpovedne. Dlhodobo sa angažuje v mnohých projektoch zameraných na trvalo udržateľnú produkciu kávy, bavlny či dreva a zaistenie zodpovedajúcich pracovných a životných podmienok malopestovateľov a pracovníkov v továrňach. Aktívne pomáha riešiť otázky ako globálne otepľovanie, ohľaduplné hospodárenie s vodou, pôdou, energiami a zdrojmi, zaobchádzanie s odpadom či zachovanie biodiverzity. Zapája sa do činnosti mnohých miestnych komunít.

Share This Article