Deň, keď sa informatikom nechcelo zo školy

Counter Strike 1.6 je „strieľačka“ z pohľadu prvej osoby, kde medzi sebou súperia vždy dva tímy. Cieľom je splniť úlohu mapy, čo väčšinou znamená zneškodniť nepriateľa.

Napriek tomu, že sa objavili špekulácie, že túto hru nahradia úplne nové, modernejšie, ešte stále sa táto „starinka“ vytvorená na engine hry Half-Life udržiava na hernom trhu a stále patrí medzi najhranejšie. Dôkazom toho bol aj počet prihlásených tímov s „hrania-chtitými“ žiakmi základných a stredných škôl.

Kam a komu sa prihlásili? Tretiakom zo Súkromnej strednej odbornej školy VIA HUMANA v Skalici, ktorí mali tento rok na starosti súťaž počítačovej hry „eXcup Via Humana 2014“. Boli zodpovední za plynulý priebeh turnaju CS-ka, „zosieťovanie“ PC, nájdenie sponzorov, marketing… čím posilňoval tímový duch. Za splnenie / nesplnenie kritérií dostali hodnotenie p. prof. informatikov.

Turnaj prebiehal v priestoroch jedálne, ktorá sa premenila na maskáčový bunker, kde v centre diania boli hráči snažiaci sa cez notebooky vyhrať celý turnaj.

Organizátori si hru a funkčnosť vyskúšali „na vlastnej koži“ večer pred oficiálnym začiatkom turnaja. Bol to deň a večer, kedy sa informatikom nechcelo zo školy.

Turnaj bol stanovený na piatkový deň, od 8. hod. až do večerných hodín – dokiaľ z duelov nevzišiel víťaz.

Víťazom sa stal tím KEJEZECH. Ten porazil minuloročných víťazov Deadmau5.

Gratulujeme výhercom. Ostatní trénujte, nech sa predvediete budúci rok. Ide predsa o prestíž.

Mgr. Izabela Mikulová

 

Share This Article