Disk golf si môžete zahrať už aj v senickom parku

diskgolf_mapa_ihriska3

Už aj v Senici si budú môcť ľudia všetkých vekových kategórií zahrať disk golf.  Od 4. júla budú v mestskom parku 3 koše s 9 dráhami. Investíciu Mesta Senica v hodnote takmer 1000 eur realizoval Mestský podnik služieb.

Disk  golf  má podobné pravidlá ako golf, len namiesto palíc a loptičiek sa používajú špeciálne disky (alebo frisbee) a namiesto jamiek sú vyvýšené  koše s visiacimi reťazami, aby sa disk lepšie zachytil. Hra sa začína na odhodisku, čo je alternatíva ku golfovému odpalisku. Tam sa nachádza  tabuľka, ktorá hráčovi napovedá, akým smerom treba  disk hodiť. Cieľom je dokončiť jamku – kôš s najmenším počtom hodov. Pri každom odhodisku  bude aj infotabuľa o pravidlách disk golfu.

Tento šport sa zrodil v Amerike. Disk golf sa dá hrať v podstate hocikde v prírode, ihriská môžu byť stále alebo provizórne. Môžu ho hrať  deti až po seniorov, finančne nie je náročný a pri pobyte na čerstvom vzduchu  prospieva zdraviu.

V senickom parku  budú 2 koše. Jeden bude v blízkosti DAVu so 4 dráhami, oproti vstupu na kúpalisko bude druhý s  3 dráhami a v Sotine pri workoutovom ihrisku  bude tretí kôš s 2 dráhami. „Rozhodli sme sa už na prázdninové mesiace dať do užívania disk golfové ihrisko, aby tu deti pri športovaní aktívne využívali čas,  aby si mohli zahrať aj so svojimi  rodičmi.  Dúfame, že disk golf zaujme čo najviac ľudí,“ informoval zástupca primátora Ján Hurban, ktorý  zdôraznil, že mesto bude požičiavať disky počas letných mesiacov na senickom kúpalisku a v Infosene, kde si ich môžu občania aj zakúpiť. Požičovné na 24 hod. bude v sume 1 €.

Ihrisko bude oficiálne otvorené počas otváracieho turnaja, ktorý sa uskutoční 12. júla za účasti miestneho frisbee teamu Senica a zástupcu primátora mesta Ing. Jána Hurbana. Verejnosť si však ihrisko môže vyskúšať už od piatka 3. júla 2015.

 

bar

Share This Article