Do fotosúťaže za prvých 6 dní pribudlo viac ako 30 fotografií

 

 

Do tretieho ročníka fotosúťaže, ktorá je zameraná na ochranu životného prostredia, sa prihlásilo za prvý týždeň už viac ako 30 súťažných fotografií. Cieľom je predstaviť zaujímavé miesta v kraji z hľadiska ochrany, no najmä poukázať na znečistené alebo zanedbané miesta, ktoré si zaslúžia obnovu. Súťaž trvá do 15. mája. Víťazné fotografie budú súčasťou putovného filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm.

 

Ústrednou témou tejto fotosúťaže je to, čo je hodné chránenia alebo to, čo práve životné prostredie zaťažuje. Smerujeme to k tomu, nech nám všetci, ktorí sa do súťaže prihlásia, posielali fotografie, aby sme si urobili obraz o tom, čo v Bratislavskom kraji z hľadiska životného prostredia alebo kvality života máme. Aby sme tie pekné veci mohli vystaviť a tie veci, ktoré sú škaredšie, aby nás viedli k tomu, že dobrovoľníckou prácou by sme ich dali spoločnými silami do poriadku,“ priblížil bratislavský župan Pavol Frešo, ktorý nad súťažou prevzal záštitu. Ako zároveň dodal, fotografie majú primäť divákov k zvýšenej aktivite v oblasti životného prostredia. Ďalšími garantmi kvality súťaže sú aj samotní porotcovia, napríklad fotograf, kurátor, pedagóg a galerista Filip Vančo či generálny riaditeľ medzinárodného filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm Peter Lím.

Fotografie treba posielať na portál www.ephoto.sk, stačí sa na ňom bezplatne zaregistrovať. Každý užívateľ môže prihlásiť do súťaže maximálne tri fotografie. Hodnotenie bude zamerané na kvalitu technickej a profesijnej stránky, prihliadať sa bude aj na kreativitu. Pre výhercov sú pripravené zaujímavé ceny, ako Apple Ipad Air, Tablet ASUS či víkendový pobyt pre dve osoby v areáli Divoká Voda v Čunove. Zahlasovať za najlepšiu fotografiu môže aj laická verejnosť a to na facebookovej stránke organizátora fotosúťaže Krajskej organizácie cestového ruchu Bratislava Region Tourism, www.facebook.com/BratislavaRegionTourism. Autor fotografie s najväčším počtom hlasov získa víkendový pobyt pre dve osoby aj so vstupom do Wellness a Spa v Hoteli Zochova chata. Viac informácií nájdete na www.tourismbratislava.comwww.ephoto.sk.

 

Po ukončení fotosúťaže je plánovaná vernisáž víťazných fotografií a dvadsať najlepších poputuje aj po ostatných krajských mestách v rámci tradičného festivalu Ekotopfilm – Envirofilm. Fotosúťaž Život v Bratislavskom regióne pripravila Bratislavská župa v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism. 

Share This Article