Dobrovoľní hasiči Senice na návšteve u primátora

Dobrovoľní hasiči – sú pre obyvateľov nášho mesta vždy po ruke, nielen keď treba pomôcť hasiť, ale aj pri povodniach, či snehovej kalamite. Rýchlosti,  obratnosti a prekonávaniu prekážok, nebáť sa výšok či ohňa, sa učia už tí najmenší počas tréningov a táto ich činnosť sa postupne stala regulérnym športom.

Hasičský šport sa v Senici dostal do povedomia verejnosti aj vďaka víťazstvu dobrovoľného hasiča Daniela Hlavičku, reprezentanta SR v hasičskom športe, ktorý sa začiatkom tohto roka stal víťazom ankety o najobľúbenejšieho športovca mesta Senica. Nakoľko hasičský šport nie je len o jednotlivcoch, ale je to i kolektívny výsledok a senickí hasiči dosahujú dlhodobo vynikajúce výsledky v tomto športe, pozval popoludní v piatok 17. mája  mladé nádeje a ich trénerov primátor mesta Martin Džačovský na spoločné stretnutie.

pimator

Pozvanie prijali dorastenky a dorastenci so svojimi trénerkami Andreou Trimlovou a Dominikou Štuberovou, ako aj malí hasiči z družstva Plameň s trénerom Dušanom Gabrielom.  Mladí hasiči  primátorovi predstavili svoje úspechy i motiváciu, prečo si vybrali tento troška netradičný šport a zároveň využili možnosť podebatovať s primátorom o rôznych hasičských i nehasičských témach z mesta.

Veliteľ DHZM Milan Černák a Jarmila Barcaj Drinková predstavili primátorovi najväčšie úspechy jednotlivých senických družstiev, ako aj najúspešnejších hasičov. Senickí hasiči vynikajú v lige Juhomoravského a Trnavského kraja, kde skončili v poslednej sezóne na peknom 2. mieste. Ich úspechy si všímajú aj na celoštátnej úrovni, čím si niektorí  senickí hasiči vybojovali miestenku v reprezentačnom družstve SR.  Najčerstvejším úspechom je umiestnenie Jána Mariána Sekáča na krajskej súťaži v hasičskom športe, kde medzi profesionálnymi hasičmi získal 2. miesto na 100 m cez prekážky.

V debate s primátorom sa mladí hasiči zaujímali o novú hasičskú zbrojnicu, predostreli mu problém s dopravou na súťaže, či chýbajúce tréningové miesto s vežou a tartanovou dráhou.

Dobrovoľní hasiči v našom meste oslávia tento rok 130. výročie od založenia. Za vzorné reprezentovanie mesta Senice a Dobrovoľného hasičského zboru v Senici v hasičskom športe boli  do Pamätnej knihy mesta zapísaný Daniel Hlavička – majster Slovenska a člen reprezentácia Slovenska, účastník na majstrovstvách sveta a  tréner Milan Černák.

Snímka obrazovky 2019-05-06 o 18.23.02

Share This Article