Dopravná nehodovosť v okrese Senica aj Skalica za I. polrok 2013

Dopravná polícia na cestách senického okresu zadokumentovala v prvom polroku 49 dopravných nehôd, čo je takmer o polovicu menej ako v minulom roku. Jedna osoba bola usmrtená, 4 osoby sa ťažko zranili a 37 ľahko. Najzávažnejšie zranenia sa stali na cestách mimo obce. Najviac nehôd sme zadokumentovali na cestách I. triedy. Kritickým dňom v týždni bola streda. Pri dopravných nehodách namerali policajti alkohol v siedmich prípadoch, z toho v dvoch prípadoch u chodcov. Najviac kolízií za volantom sme zaznamenali poobede a v súvislosti s mokrou cestou a poľadovicou.

Za mesiac jún môžeme situáciu na cestách hodnotiť ako stabilizovanú. Pozitívny je pokles zranení pri nehodách.

 

V okrese Skalica sme zaevidovali 39 dopravných nehôd, pri ktorých boli 3 osoby ťažko zranené a 15 ľahko. Aj napriek pozitívu, že k usmrteniu osôb pri nehodách neprišlo, až 31 % dopravných nehôd bolo s následkom na zdraví. Takmer pri každej ôsmej dopravnej nehode namerali policajti alkohol. Dopravná polícia zaevidovala až tretinu nehôd v nedeľu a vodiči by mali byť opatrnejší hlavne na miestnych komunikáciách.

Za mesiac jún sme zaevidovali 7 dopravných nehôd, čo je o 8 nehôd menej ako v roku 2012. Výraznejší pokles sme zaevidovali aj pri následkoch na zdraví.

Share This Article