Elán je na roztrhanie, koncerty si vyberá ! Prečo má z desiatok ponúk len dva koncerty? Holíč bude TOP.

 

 

Hudobná legenda, ktorá už dlho tróni na pomyselnej kráľovskej stoličke populárnej hudby na Slovensku, núdzu o ponuky nemá. Skupinu Elán a jej pesničky už niekoľko desaťročí milujú milióny fanúšikov na Slovensku, ale aj v susednom Česku. Aj preto je po koncertoch Elánu veľký dopyt, no chlapci okolo frontmana Joža Ráža sa zodpovedne rozhodujú, ktoré ponuky prijať a ktoré nie.

Vzhľadom na úspešnosť a popularitu Elánu a jeho posledného turné v roku 2014 s programom Elán The Best of vol 2. v Prahe, Brne, Ostrave, Bratislave a v Košiciach, kam celkovo prišlo približne 45-tisíc fanúšikov sa kapela rozhodla ísť aj do menších miest, aby uspokojila aj ich. „Sme na roztrhanie. Z Česka aj zo Slovenska sú na nás desiatky požiadaviek, ale my to musíme veľmi uvážlivo selektovať,“ povedal Jožo Ráž. Program Best Of je totiž postavený pre veľké koncerty, na ktorých si môžu fanúšikovia vychutnať rozšírenú zostavu hudobníkov, veľkolepý scénu, svetelné efekty, zvuk a výnimočnú atmosféru. Aj preto sú zatiaľ na tento rok potvrdené len dve vystúpenia – prvé sa odohrá 22. mája na zimnom štadióne v Poprade, kde je kapacita obmedzená a druhé 20. júna pod holým nebom na letisku v Holíči. Promotér koncertu si získal dôveru najmä organizovaním najväčšieho letného česko-slovenského hudobného festivalu Cibula Fest, ktorý patrí dlhodobo k slovenským top festivalom a koncert sa bude konať na tom istom mieste mesiac pred ním. Jedným z dôvodov, prečo sa manažment Elánu rozhodol kývnuť na ponuku odohrať koncert na česko-slovenskej hranici na letisku v Holíči, je aj jeho poloha. Tá totiž dáva veľkú možnosť na zmiešané publikum z oboch republík. „Je pre nás v súčasnosti nutné odohrať koncerty mimo miest ako Košice, Bratislava, Praha či Brno, aby sme sa priblížili aj k ostatným miestam v Česku a na Slovensku. Rozhodli sme sa ponuku z Holíča prijať, pretože výborne zapadá do konceptu produkcie manažmentu kapely. Elán miluje tak české, ako aj slovenské publikum a toto je možnosť mať na jednom koncerte fanúšikov z oboch krajín,“ povedal manažér kapely Vladimír Moško.

Momentálne sú ešte stále v predpredaji vstupenky za zvýhodnenú cenu 19 € v sieti PREDPREDAJ.SK, ktorá platí len do konca februára, po tomto termíne sa cena vstupenky navýši. Vstupenky je možné zakúpiť i v Skalici v Turisticko-informačnej kancelárii.

 

Share This Article