Eliška Chvílová dala o sebe výrazne vedieť

 Malacky (21. 5. 2013). Juniorská atlétka AC Malacky Eliška Chvílová sa na sobotňajších pretekoch 18. mája v Trnave blysla skvelým výkonom 589 cm v skoku do diaľky. Potvrdila tak stúpajúcu formu v tejto disciplíne a revanšovala sa za zbabrané vystúpenie na predošlých pretekoch v Brne.

 Osemnásťročná zverenkyňa trénera Vladimíra Handla sa stala celkovou víťazkou tejto disciplíny. Začiatok súťaže však dal spomenúť na jej nevydarené vystúpenie spred štyroch dní v Brne, kde po troch prešľapoch skončila posledná bez meraného pokusu. Aj v prvej sérii jej rozhodcovia ukázali červenú. V druhom kole však už bolo na doske všetko v poriadku a E. Chvílová si doskočila po nový osobný rekord. V priebehu súťaže potom nasledovali nevydarené pokusy, ale formu Malačanka potvrdila v predposlednej sérii svojím druhým najlepším životným pokusom 582 cm. Malacká atlétka v tejto sezóne vynecháva svoju hlavnú disciplínu trojskok, no aj v diaľke ašpiruje na postupový limit na majstrovstvá Európy juniorov. Vstupný limit je rovných šesť metrov, no uchádzajú sa oň aj ďalšie juniorské skokanky.

Naopak nevydarené preteky mala v Trnave Monika Baňovičová, ktorá si pred štyrmi dňami v Brne výrazne vylepšila osobný rekord v trojskoku. V diaľke sa nepridala k svojej tréningovej kolegyni E. Chvílovej a skončila tretia s výkonom 552 cm. Neoslnila ani v behu na sto metrov, kde finišovala v protivetre za 13,14 s.

 

Výsledky (Trnava – Tirnavia míting). Ženy, 100 m: 1. Mokrášová (Spartak Dubnica n. V.) 12,48 s, … 3. Baňovičová (AC Malacky) 13,14 s /-0,6/. 200 m: 1. Mokrášová 25,47 s, … 6. Chvílová (AC Malacky) 27,92 s /-1,7/. Diaľka: 1. Chvílová 589 cm /+1,5/, … 3. Baňovičová 552 cm /+1,4/.

Poznámka: V hranatých zátvorkách je uvedená sila vetra.

 

/TK AC/

Share This Article