EXTRAVAGANZA bude mať 1.rok!

Je to už rok čo sa v meste Skalica spojila šestica mladých ľudí a začali pôsobiť ako nová tanečná skupina – EXTRAVAGANZA. K svojmu prvému výročiu pripravujú svoj prvý tanečný koncert ktorý sa uskutoční v Zábavno-obchodnom centre MAX Skalica posledný februárový víkend (23.februára o 17:00). Prinášame rozhovor s tanečníčkami zo skupiny.

 

Ako začala tanečná skupina EXTRAVAGANZA?

Bolo to ešte v roku 2011 keď sme si cez leto dávali tanečné skúšky na nádvorí 3 ZŠ v Skalici. To sme ešte vtedy nevedeli, že niekedy takto budeme fungovať a pracovať. Prvý raz sme sa spojili začiatkom roku 2012, kedy sme sa pripravovali na naše prvé plesové vystúpenie. A odvtedy sa nám ponuky len hrnú.

 

Kde ste sa mali možnosť už predstaviť?

Tak u nás je to rôzne, dá sa povedať, že sme precestovali celé Záhorie. Okrem rôznych tanečných súťaži sme mali možnosť vystupovať v Skalici, Senici, Holíči, Dubovciach, Gbeloch, Myjave ale aj Strážnici a Sudomeřiciach. No to nie je zďaleka všetko.  Tvoríme aj špeciálne akcie pre špeciálne eventy ako boli napríklad roztlieskavačky na Eismann cup 2012.

 

Aký je Váš najväčší úspech?

Pre nás je vždy najväčším úspechom potlesk divákov. To, že vedia oceniť našu prácu. Na jednom z vystúpení v Senici sa diváci s nami fotili, boli sme z toho veľmi nadšení.  Medzi tie súťažné úspechy sa za najväčší radí asi 2.miesto na tanečnej súťaži v Malackách, kde sme porazili v našej kategórií dvanásť tanečných skupín zo show choreografiou MUSIC WORLD AWARDS.

 

Ako vznikajú choreografie?  Kto Vás vedie?

Skupinu vedieme sami a od začiatku tohto školského roka fungujeme pod CVČ Skalica. Choreografie tvoríme všetci spoločne, aj keď je to často ťažké,  pretože  každý sme iný a než sa dohodneme na hudbe alebo na kostýme k tancu, tak to nejakú chvíľu trvá. Vždy sme sa však dohodli a v závere bol každý z nás spokojný.

 

Kedy vznikla idea vlastného tanečného koncertu?

Idea tu bola ešte pred Vianocami. Zo začiatku sme uvažovali o vianočnej rozprávke v Maxe, ale nakoniec sme sa rozhodli pre koncert k výročiu skupiny.

 

S čím sa predstavíte na koncerte?

Na koncerte sa predstavíme zo všetkými tancami, čo sme doteraz mali. Nebude chýbať ani premiéra nového show tanca. Okrem nás sa predstavia aj naši hostia, z ktorých zatiaľ prezradím skupinu THE REFLEX z Gbelov alebo tanečníčky zo skupiny DeliApes.

 

Veríme, že sa náš koncert vydarí podľa našich predstáv a bude veľa spokojných divákov.

Tešíme sa na Vás!

 

Tým skupiny EXTRAVAGANZA!

 

Share This Article