Fest Maringota otvorí svoje brány po ôsmy raz!

Fest Maringota – festival v bývalom pieskovcovom lome sa koná tento rok už po ôsmy raz. Tentokrát opäť o krok bližšie na ceste k dokonalému festivalovému zážitku, aké človek zažíva na festivaloch s najväčšími menami, ale v útulnejšej a príjemnejšej forme.

Fest Maringota sa radí medzi malé festivaly (do 1000 návštevníkov), ale kvalitou programu a charakterom pripomína svojich väčších bratov akými sú Pohoda festival, Uprising alebo Grape.

Návštevníci si užijú všetko to, po čom ich festivalové srdce baží. Napríklad správny mix hudobných žán- rov v podobe domácich, ale aj zahraničných interprétov – headlinerom bude medzinárodné zoskupenie N.O.H.A doplnené domácimi Ultrazvuk, alebo NVMERI.V minulých rokoch vystúpili v pieskovcovom lome mená ako Vec, Medial Banana, Para, Bad Karma Boy, Bulp, Etoka, Chiki liki tu a, Puding pani Elvisovej a pod.

Okrem hudobných predstavení, návštevníkov čaká taktiež sprievodný program, street food, projekcie a mnoho iného… ale jednu vec treba predsalen vypichnúť a povenovať sa jej o niečo viac.

Hlavnou dominantnou festivalu je areál a poloha v rámci prostredia. Žiadny z veľkých festivalov si nemôže dovoliť ponúknuť v tomto ohľade väčší zážitok ako Fest Maringota. Vďaka zasadeniu do unikát- nej rokliny, ktorá vznikla voľakedy ako pieskovcový lom, dostane každý návštevník niečo navyše okrem programu a to je užasný zážitok z prostredia v ktorom sa nachádza.

festmaringota

Hlavný stage stojí priamo pod pieskovcovou stenou, na ktorej sa premietajú unikátne videoprojekcie. 2nd stage a stanové mestečko sú vo vyššie položenej časti areálu, doslova na kopci, vďaka čomu si všetci užíjú neskutočné západy slnka nad juho-moravskou krajinou. Počas dňa sú naskok z areálu vínne piv- ničky a staré centrum Skalice. Odporúčame Skalickú Frankovku a Trdelníky.

Za zmienku stoja samozrejme aj maringotky, vďaka ktorým nesie festival svoj názov. Spolu sú tri a okrem toho, že v jednej sa nachádza bar, spoločne dotvárajú celkový look festivalu. Organizátori areál každoročne vylepšujú a preto sa tešte aj tento rok na rôzne svetelné inštalácie, výstavy, ovocné stromy, bedmintonové ihrisko a chillout zóny.

Kto chce zažiť niečo nové, čo ho prekvapí na poli festivalovej zábavy, nemal by Fest Maringota 2019 vynechať. Areál v pieskovcovom lome rozprestierajúci sa na Skalických kopcoch, skvelý mix akustickej aj elektronickej hudby na dvoch unikátnych stageoch, skvelé jedlo, víno a sprievodný program v podobe videoprojekcií a inštalácií mladých umelcov, výstavy, bedminton a hlavne všetko naskok v útulnom pros- tredí je to čo robí z tohto hudobného festivalu v Skalici, celoslovenský unikát.

Share This Article