FK Senica sa pripravuje na sezónu

Hoci oči futbalového sveta sa v týchto týždňoch až do 13. júla pozorne upierajú na majstrovstvá sveta v Brazílii, štáty a hráči, ktorí sa na šampionáte nezúčastňujú, zatiaľ podstupujú prvé prípravy na novú sezónu. Platí to pre celú Európu, v ktorej sa dejú atraktívne prestupové udalosti, Slovensko nie je výnimkou a v jeho elitnej súťaži hráva aj klub FK Senica.

Seničania pôsobili v minulej sezóne v najvyššej lige po tretíkrát za sebou, výsledky ich ale značne sklamali. Pred jej štartom sa totiž netajili veľkými ambíciami, snívali aj o účasti v jednom z európskych pohárov. Senica ale napokon ročník ukončila až na šiestej priečke a ani po troch rokoch sa jej nepodarilo kvalifikovať na medzinárodnú scénu. Nepomohol jej ani skvelý Juraj Piroska, ktorý bol s trinástimi gólmi druhým najproduktívnejším strelcom v celej lige. Jeho tím zaznamenal v 33 zápasoch iba 13 výhier a túto štatistiku by si veľmi rád vylepšil.

Potvrdil to aj obranca Senice Róbert Mazáň, ktorý v rozhovore priznal, že všetko sa zvrtlo hlavne v jarnej časti ligy, v ktorej sa jeho tímu nedarilo tak, ako to všetci chceli: „Jarná časť nám vôbec nevyšla podľa našich predstáv, z čoho sme sklamaní. Je to už ale za nami a čaká nás nový ročník, pred ktorým si veríme. Sme presvedčení, že v ďalšej sezóne budeme úspešnejší.“

Spomínaný Piroska v závere sezóny absentoval a možno aj jeho neprítomnosť na trávniku negatívne ovplyvnila umiestnenie Seničanov, nedá sa nespomenúť ani osud kapitána Tomáša Kóňu. Ten zažil v dueli s FK DAC Dunajská Streda spoločne so svojimi spoluhráčmi veľký šok, keď po hrubom faule útočníka Ákosa Szarka utrpel zlomeninu ihlice a okrem toho mal aj natrhnuté väzy v členku. Vážne zranenie si vyžadovalo operačný zákrok a pôvodne sa dokonca predpokladalo, že jeho Kóňova futbalová kariéra sa už skončila.

Slovenský reprezentant sa ale dokázal zo zranenia vyliečiť a priznal, že so svojím tímom pravidelne trénuje počas letnej predsezóny. Kóňa ale nechce zbytočne preháňať a preceňovať svoje schopnosti, hoci si už privodil aj prvé problémy:

„Už-už som sa nádejal, bolo to až príliš dobré. Asi som to v uplynulých dňoch so záťažou prehnal. Členok mi opäť trocha opuchol. Dám si pár dní voľnejší režim. Nechcem nič podceniť.“

Kóňa je teda na najlepšej ceste k návratu do kádra Senice, ďalšou výbornou správou pre Seničanov je aj fakt, že na čele klubu aj naďalej zostáva český kormidelník Pavel Hapal. Jeho meno sa pôvodne istý čas spájalo s českým klubom Slavie Praha, ktorý bol bez trénera, no na tento post bolo viacero kandidátov. Hapal mohol s vedením Slavie rokovať, no tá si napokon za nového trénera vybrala Miroslava Beránka.

Senica tak trénuje pod taktovkou Hapala, odohrala už aj jeden z prípravných stretnutí, keď nastúpila proti Laškárskej Novej Vsi. V jej drese sa na trávniku predstavilo viacero hviezd vrátane Martina Škrtela z Liverpoolu, Senica ale aj napriek tomu vyhrala 2:1 a naznačila tak, že jej príprava prebieha naozaj dobre. Jej fanúšikom teda zostáva iba dúfať v to, že v novej sezóne zaznamená lepšie výsledky, na ktoré si budú môcť staviť aj v online stávkovej kancelárii bet365.

 

 

Share This Article