Fleret skvelý aj v Gbeloch

Zafúkané, Zbohem galánečko či Vizovice sú jedny z mnohých piesní folkrockovej skupiny Fleret, ktorú sme na podnet mnohých fanúšikov pozvali opäť k nám do Gbelov. Jedinečná atmosféra, ktorú tu skupina Fleret vytvorila, prilákala do Gbelov ľudí z blízkeho aj vzdialenejšieho okolia.

Skupina Fleret existuje už takmer 30 rokov a mnohí z nás ju poznajú najmä vďaka Country šope, ktorá sa ešte donedávna konala v neďalekej dedinke Radimov. Ich vynikajúce texty, chytľavé tóny a atmosféra, ktorú dokáže táto hudobná skupina vytvoriť, sú zárukou kvalitného kultúrneho zážitku, ktorý sa potvrdil aj tu v Gbeloch. Fleret u nás odohral staré aj nové hity a aj vďaka svojmu pevnému fanklubu, tzv. fleretomanov od nás z Gbelov, vytvoril neopakovateľnú atmosféru. Súčasťou koncertu bol aj krst nového CD, ktorého krstným otcom sa stal Ing. Jozef Hazlinger spolu s dvorným “hospodským” Fleretu, pánom Mariánom Hrtúsom z Radimova. Krstilo sa „slivovicú“, ktorá, ako je známe, je najobľúbenejším nápojom týchto folkrockerov, ktorej sa snažili pri krste minúť čo najmenej. Ako povedal sám kapelník skupiny Fleret Zdenek Hrachový:

„Gbely a Váš region Záhorí je krásne místo plné vynikajících lidí, kde se vždy moc rádi vracíme, no a Vaše slivovice patří medzi nejlepší“.

Neskôr sa skupina presunula spolu s fanklubom na pár pív do R-ka, kde zaspievali pár pesničiek a neskôr sa odobrali na cestu späť do Vizovíc.

Dúfame, že k nám zavítajú opäť a budeme radi, ak nám znovu prispejete podnetmi na skupiny, ktoré by ste tu v našom mestečku radi videli.

Bc. Michal Bolebruch

Share This Article