Fotosúťaž už pozná svojich víťazov

Fotosúťaž Život v Bratislavskom regióne na tému Chránime životné prostredie, ktorú organizoval Bratislavský samosprávny kraj spolu s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism už pozná svojich víťazov. Dvadsiatka obrázkov od dnes putuje s festivalom Ekotopfilm Envirofilm po Slovensku. Festival dnes v Banskej Bystrici slávnostne otvoril bratislavský župan Pavol Frešo.

 

Porota vyberala fotografie naozaj zodpovedne. Na niektoré z nich bol vskutku ťažký pohľad. Ľudia začnú vnímať ekologické hrozby, až keď sa ich priamo dotýkajú. Príkladom je napríklad aj skládka v Pezinku, ktorá vyvoláva búrlivé emócie ešte aj dnes,“ vyjadril sa na dnešnom slávnostnom otvorení filmového festivalu Ekotopfilm Envirofilm v Banskej Bystrici predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

 

Cieľom tretieho ročníka fotosúťaže Život v Bratislavskom regióne, ktorého témou bolo heslo Chránime životné prostredie, bolo zachytiť nielen to pekné a rozprávkové ale aj zanedbané miesta v kraji. Do súťaže sa bolo prihlásených 379 fotografií, z ktorých porotcovia vybrali troch víťazov a ďalšiu dvadsiatku fotiek, ktorá je od dnes súčasťou filmového festivalu Ekotopfilm Envirofilm. Porotu tvorili fotograf a galerista Filip Vančo, fotografka Monika Haima Kováčová, generálny riaditeľ Ekotpofilmu Peter Lím, výkonný riaditeľ Bratislavského okrášľovacieho spoluku Maroš Mačuha a Michal Foltýn z Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.

 

Víťazmi sa stali Roman Matkovčík, Adam Kováč a Matej Kováč. Poradie víťazov bude oznámené už túto stredu podvečer v Bratislave v hoteli Tatra. Víťaz si odnesie Apple Ipad Air, autor fotografie na druhom mieste Tablet ASUS Transformer Pad KO 18 a fotograf tretieho snímku vyhráva víkendový pobyt pre dve osoby a adrenalínový balíček v areáli Divoká voda v Čunove.

Ekotopfilm-Envirofilm 2015 sa počas tohto týždňa koná súčasne v Banskej Bystrici a v Bratislave. Ponúkne viacero zaujímavých dokumentárnych a prírodopisných filmov z 28 krajín sveta, pripravený je aj bohatý sprievodný program.

 

Share This Article